Afrin son durum: Bir cephe daha birleşti

Afrin son durum… Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO güçleri Racu beldesine bağlı 3 noktayı daha kontrol altına aldı. Batı cephesinde yer alan iki cep daha birleşti.


Afrin harekatında sıcak gelişme… Dün Bülbül-Azez arası birleştirilmişti. Bugün Racu beldesine bağlı Karababa köyü ile Afrin’in kuzeydoğusundaki Uverkan köyü kontrol altına alındı. Bugün Raco bölgesindeki cephe hatları Birleşmiş oldu.

Akşam saatlerinde Raco beldesinin kuzey doğusundaki YPG kontrolünde bulunan alanlara yönelen TSK ve ÖSO güçleri, batı cephesinin Kuzey kesimlerinde bulunan 3 köyü daha ele geçirdi.

Bu hamle ile Şeyh Hadid beldesinin batısı ile Afrin kuzeybatısında bulunan sınır hattı dışında ilçenin kuzey, batı ve Doğu hatlarında kesintisiz ve içe doğru derinlikli koridor kurulmuş oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 saat bitti: Rejim ve Rusya oraya saldırıyor

Suriye son durum harita: Suriye rejim güçleri, Şam'ın 3 kilometre güneyinde yer alan Yermük Mülteci Kampı olarak bilinen Yermük kentine kapsamlı ve şiddetli bir saldırı başlattı. IŞİD, Nusra ve HTŞ ve bağlı muhalif grupların kontrolündeki Yermük'e yönelik saldırılarda çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir