TSK açıkladı: Halk YPG’lileri teslim ediyor

Afrin son durum: YPG’li militanları halk teslim ediyor.


Afrin son durum: YPG’li militanları halk teslim ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri sabah saatlerinde dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Dün, Afrin’de halk tarafından 3 YPG militanının Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına teslim edildiğini duyuran TSK, bugünkü açıklamasında da 9 köyde 18 YPG militanının daha güvenlik güçlerine teslim edildiğini duyurdu.

Sabah saatlerinde yapılan açıklamada militanların “köy muhtarlarınca teslim edildiği” vurgusu dikkat çekti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Afrin halkı her zaman olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında. Dün Afrin’de teslim edilen 3 teröriste ilave olarak, 9 köyde 18 terörist muhtarlar ve halk tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

TSK tarafından yine aynı saatlerde yapılan farklı bir açıklamada ise Irak’ın kuzeyinde PKK militanlarının hedef alındığına yer verildi. 12 militanın öldürüldüğü belirtilen açıklamada, “Irak Kuzeyi/Hakurk’ta saldırı hazırlığında olan 12 silahlı bölücü terör örgütü mensubu, 20 Mart 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiştir” ifadelerine yer verildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TSK Menbiç’e girdi mi? O soruya yanıt ABD’dan geldi

TSK Menbiç'e girdi şeklindeki haberlere ABD'den açıklama geldi: Türk ordusu Menbiç sınırlarına hiç bir şekilde girmedi. TSK, Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına alınan bölge tarafında devriye görevi yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir