YPG cephelerden böyle kaçtı (VİDEO)

Afrin son durum harita (10 Mart 2018) ÖSO, Afrin doğusundan ilçe merkezine dayandı. YPG’nin, ilçeyi gören en stratejik savunma hatlarını terkettiği ortaya çıktı.


ÖSO Afrin ilçesinin 1 km doğu girişindeki kritik tepelere kadar ulaştı. Ancak ilçe merkezinin en kritik savunma hatlarında, beton setlerle tahkim edilmiş siperlerin tamamının boş olduğu görüldü.

Afrin son durum harita. Oluşturma: 9 Mart 2018 / Saat: 19.21

Beton mazgallara yaklaşan ÖSO unsurlarının yürüme hızıyla ilerlediği görülen görüntülerde, demirle güçlendirilmiş beton mevzilerine de boş olduğu dikkat çekiyor.

Örgüt, daha önce de kuzeyde Bülbül, batıda Racu, Şeyh Hadid, Cinderes beldelerine, doğuda Şeran beldesinde direniş göstermeden çekilmeyi seçmişti.
Örgüte yakın yayın organlarının “Çağın Direnişi” adını verdiği YPG savunması, tam anlamıyla “Çağın hezimeti”ne dönmüşe benziyor.
YPG, halen ilçe merkezinin yanısıra, kuzey batısında bulunan Mabedle beldesinin kontrolüne sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TSK Menbiç’e girdi mi? O soruya yanıt ABD’dan geldi

TSK Menbiç'e girdi şeklindeki haberlere ABD'den açıklama geldi: Türk ordusu Menbiç sınırlarına hiç bir şekilde girmedi. TSK, Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına alınan bölge tarafında devriye görevi yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir