ANA SAYFA / Halep İLE İLGİLİ HABERLER

Halep İLE İLGİLİ HABERLER

Afrin Harekatı son durum harita: Canlı anlatım (14 Mart 2018)

Afrin merkezden çıkan araçlar, kilometrelerce kuyruk oluşturuyor. 14 Mart 2018

Afrin harekatı son durum harita: Canlı Anlatım (14 Mart 2018): Afrin'de 24 saatte 51 YPG'li etkisiz hale getirildi. Toplam bilanço ise 3 bin 444'e yükseldi. TSK/ÖSO kritik noktalarda kontrolü sağlamayı sürdürürken, Çemberin daraldığı Afrin'de yüzlerce araç kilometrelerce kuyruk oluşturdu. İşte kritik gelişmeler

Haberi Oku

TSK ve ÖSO Afrin yolunda: Son durum harita (9 Mart 2018)

Afrin son durum harita 9 Mart 2018

Afrin harita son durum (9 Mart 2018): Afrin'de yeni hedef ilçe merkezi dışında YPG kontrolünde kalan tek belde olan Mabedle ve Afrin doğusudaki Minnak Hava Üssü... Hava Üssü'ne yaklaşan birlikler, sabah saatlerinde bu hattın kuzeyinde kalan Maranaz bölgesinde kontrolü sağlarken kritik noktanın düşmesi YPG doğu cephesinin de çökmesine neden olacak. İşte Canlı Anlatım'la kritik gelişmeler....

Haberi Oku

Afrin son durum: Şeyh Hadid düştü (4 Mart 2018)

TSK ve Öso, Afrin'de ilerlemeye devam ediyor. TSK/ÖSO güçleri, Afrin doğusundaki Şeyh Hadid beldesini ele geçirdi. Dün Meydan köy barajı çevrisinde bazı köyleri kontrol altına alan TSK ve ÖSO unsurları dakikalar önce beldeye giriş yaptı. YPG unsurlarının çatışmadan çekildiği bildirildi. TSK ve ÖSO Raco doğusundaki Hacı Halil köyünü kontrol altına aldı.

Haberi Oku

Afrin’in Yüzde 30’u TSK/ÖSO kontrolünde (ÖZEL)

Afrinde son durum ne

Afrin son durum... Haberyirmi hem kilometrekare üzerinden, hem de TSK/ÖSO'nun ele geçirdiği yerleşim birimlerinin, halen YPG kontrolündeki alanlara oranları üzerinden yaptığı hesaplamalarda, 20 Ocak'tan bu yana ilçenin yüzde 30'unun TSK/ÖSO kontrolüne geçtiğini belirledi. 

Haberi Oku

Racu’ya operasyon başladı: Afrin son durum harita (2 Mart 2018)

Racu'da son durum.

TSK, ÖSO güçlerinin Afrin kuzeybatı hattındaki Racu beldesine yönelik operasyon başlattı. Belde kuzey ve güneyinde çok sayıda köy düştü. Beldenin kuzeyinde Aşağı Mememan Yukarı Memelan, Meskenli köyleri, güneyinde ise Utmanlı köyleri ele geçirildi. Batı hattından kuşatılan Racu, böylece kuzey ve güneyden de kuşatılmış oldu. Harekatta çok sayıda YPG'linin etkisiz hale getirildiği belirtiliyor.

Haberi Oku