İTÜ Proficiency sınavı

İTÜ Proficiency sınavı hakkında bilinmesi gereken ipuçlarını ve aynı zamanda İTÜ Proficiency eğitimi hakkında detaylı bilgiyi, bu üniversiteye hayal eden öğrenciler için paylaşıyoruz. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri yer alan İTÜ size çok şey katacak.


Türkiye’de her geçen gün artan üniversite sayısı ve sürekli olarak gelişen eğitim sisteminde önemli bir faktör olan üniversitelerde merak edilen konu İTÜ Proficiency konusu oluyor. Eğer sizde bu tarz bir haberi merak ediyorsanız kesinlikle sizlere söylediğimiz bu detayları sonuna kadar okuyun. İnsanların merak ettiği konulardan bir tanesi genel olarak bu tür detaylar oluyor ki konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için ele alınması gereken konuların birçok detayı vardır. İTÜ Proficiency sınavı en çok merak edilen konularda birinci sırada yer alıyor çünkü sınavı geçmek bir hayli zor olduğu gibi aynı zamanda öğrencilerin korkulu rüyası haline gelebiliyor.

İTÜ Proficiency sınavı 4 ana şemadan oluşuyor ve sınavı geçmek için öğrencilerin kendilerini tamamen İngilizce’ye vermesi gerekiyor. Sınavı atlamak için sizin direkt olarak yeterlilik sınavına girmeniz gerekiyor ki sınava girdikten sonra ele alınması gereken konuların sayısı bir hayli arıtş sağlayacak. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz ama önce İTÜ Proficiency sınavı ve nerede yapıldığına dair bilgi vermek istiyoruz. Sınav okulun tarihi Osmanlı’ya dayanan kampüsü olan Maçka kampüsünde oluyor ve aynı zamanda İTÜ Proficiency sınavını geçemeyen üniversite öğrencileri burada hazırlık eğitimini tamamlıyor. Konuyla ilgili olarak merak edilen detaylar böylece ortaya çıkmış oluyor. Sınav eğitimi 1 yıl sürüyor ama sizde ara dönemlerde yapılan sınavlara geçerek örgün eğitime geçmeye hak kazanıyorsunuz.

İTÜ PROFİCİENCY SINAVI KURSLARI

İTÜ Proficiency sınav ücretleri, sınav manifestosunun olduğu sayfada yazıyor ki zaten ücreti nereye, nasıl, ne zaman yatıracağınız bu şekilde ortaya çıkıyor. Konuyla ek olarak söylenmesi gereken en önemli şey sınavın zor olduğudur. Normalde İngilizce konuşan birisi iseniz sınavı geçerim gözüyle bakmayın çünkü burada akademik İngilizce ön planda oluyor. Bu İngilizce sayesinde sizde Teknik Üniversite’ye geçiyor ve aldığınız hazırlık eğitimi sayesinde dünyanın en büyük şirketlerinde çalışmaya hak kazanıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir