Ysk nihai kararını açıkladı


YSK merakla beklenen İstanbul kararını açıkladı. YSK üyeleri oy çokluğuyla İstanbul seçimlerinin yeniden yapılmamasına karar verdi. İmamoğlu’nun İBB başkanlığını teyit etti.

SAAT 14:30’DA TOPLANILDI VE KARAR AÇIKLANDI

YSK üyeleri nihai kararı vermek için bugün 14:30’da toplandı.YSK’ya göre CHP İstanbul seçimlerinde seçimin tekrarını gerektirecek bir usulsüzlük yapmadı. Seçimler tekrar edilmeyecek.

CHP YSK’YI TEHDİT ETMİŞTİ

CHP YSK üyelerini basın yoluyla tehdit etmeye başlamıştı. CHP’li Engin Altay YSK üyelerine “Seçimi yeniden yaparsanız Kızılay’da yürüyemezsiniz” diye tehdit ederken Alman ajanı Can Dündar ise twitter’da YSK üyelerini isim isim paylaşarak “ö-lüm – kalım savaşı” tweeti atı.

İSTANBUL’U EKREM YÖNETECEK AMA…

İstanbul’u bir sonraki seçimlere kadar Ekrem İmamoğlu yönetecek ama belediye meclisinde üyelerin büyük çoğunluğu Cumhur ittifakı üyelerinden oluşuyor. Başkan Erdoğan’ın deyimiyle CHP belediyede topal ördek…

İMAMOĞLU VAADLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK Mİ

Şimdi akıllara takılan soru şu; Acaba Ekrem İmamoğlu seçimden önceki vaadlerini yerine getirecek mi? Beylikdüzü’nde başkanken vaadlerinin neredeyse hiçbirini yerine getirmeyen İmamoğlu bakalım şimdi ne yapacak?