Kıl Dönmesi Hastalığı


Kıl dönmesi çok ciddi bir rahatsızlık olarak görülmese de, hastaları çok rahatsız eden bir durumdur. Ülkemizde en çok görülen hastalıklardan bir tanesidir. Bu hastalık genellikle erkeklerde daha çok görülür. Erkeklerin başına gelen bu hastalık tedavi edilmediği sürece çok rahatsız edici bir durum olacaktır. Bu hastalığın bazı etkili sebepleri bulunuyor. Ana sebepler;

  • Görülme sıklığı açısından erkek cinsiyetinde olmak
  • Obezite rahatsızlığı
  • Hijyenli olmamak
  • Bir bölgenin fazla kıllı olması
  • Ter bezlerinin yoğun çalışması
  • Günlük zamanlarda çok oturma

Bu sebepler kıl dönmesi hastalığına davetiye çıkarıyor. Kıl dönmesinin sebebinin ne olduğu önemli bir konudur. Sağlık kuruluşlarından bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pilonidal Sinüs Hastalığı

Bu hastalık genellikle kuyruk sokumunda görülür. Kuyruk sokumunda oluşan iltihapların içerisi kıl dolarak bu sağlık sorununu ortaya çıkarır. Pilonidal kelimesinin anlamı kıl yuvasıdır. Pilonidal Sinüs hastalığı özellikle vücudu çok kıllı insanların yaşadığı bir sağlık sorunudur. Vücudunuzda fazla kıl bulunuyorsa, bu hastalığa yakalanma olasılığınız yüksektir. Tedavisi gelişen teknolojilerle daha kolay bir hale geliyor. Lazerler tıp sektöründe kullanılan tedavi yöntemleridir. Son zamanlarda çok tercih edilerek bazı hastalık tedavilerinde kullanılıyor. Bu hastalık türü genç insanlarda daha fazla görülüyor. Hijyenli olmamak bu hastalığa davetiye çıkarıyor. Gerekli hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Kıl dönmesi ameliyatları çok uzun bir süreçtir. İyileşme süreci göz önüne alındığında, lazer tedavisi daha fazla tercih ediliyor.

Mikro Sinüsektomi Yöntemi

Bu yöntem ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi olarak biliniyor. Kıl dönmesi ameliyatları sonrasında hastanın uzun bir süre önce hastane de ve daha sonra evinde istirahat etmesi gerekir. Bu ameliyat türünde kesme işlemi uygulandığı için iyileşme süreci oldukça uzundur. Fakat bu hastanede bu yöntemle tedavi olabilir ve sağlığınıza daha çabuk dönebilirsiniz. Bu yöntemle hayatınıza daha çabuk dönebilirsiniz. Mikro Sinüsektomi tedavi yöntemi sonrasında günlük yaşam kalitenizi kısa bir süre sonra devam ettirebilirsiniz. Bu hastanede yaptıracağınız bu tedavi yöntemiyle, sağlığınıza daha çabuk kavuşabilir ve hastalığın tekrarlama riskini ortadan kaldırabilirsiniz.