Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Fiyatları


Penis İmplantı ( mutluluk çubuğu ) Cerrahisi, ED’li erkekleri tedavi etmenin güvenli ve etkili bir yoludur. Mutluluk çubuğu erektil disfonksiyon için tüm tedavi seçenekleri arasında en yüksek memnuniyet oranlarına sahiptir. Haplar, vakum cihazları, fitiller veya enjeksiyonlarla tatminkar sonuçlar elde etmeye çalışan ancak hoşlanmayan veya başarısız olan hastalara penis implantı ameliyatı hakkında danışmanlık verilir. Mutluluk çubuğu fiyatları sanılanın aksine gayet uygundur.

Mutluluk Çubuğu Kategorileri

Penis protezleri iki ana kategoriye ayrılabilir: esnetilebilir mutluluk çubuğu (hidrolik olmayan veya yarı sert olarak da bilinir) ve şişirilebilir (hidrolik). Üç parçalı şişirilebilir implantlarda çift silindirler, küçük bir skrotal pompa ve büyük hacimli bir sıvı haznesi (karın duvarı kaslarının arkasına yerleştirilir) bulunur. Mutluluk çubuğu fiyatları için üç ayrı kategoride inceleme yapılması gerekmektedir. Zira mutluluk çubuklarının üç ayrı çeşidini bulunmaktadır. Ameliyattan önce, tüm hastaların ameliyat prosedürü ve bununla ilişkili riskler ve faydalar hakkında uygun eğitimi alması önemlidir.

Prosedüre girmeden önce tüm hastaların cihaz literatürünü okumasında ve bir cihaz videosunu izlemesinde ısrar ediyoruz.Ayrıca mutluluk çubuğu fiyatları konusunda da bir araştırma yapılması iyi olabilir. İmplant cerrahisine geçmeden önce hastanın gerçekçi beklentilere sahip olmasını sağlamak, yüksek postoperatif memnuniyet profillerini sağlamak için çok önemlidir. Hastalara, protezin talep üzerine sert bir ereksiyon elde etmelerini sağlayacağı, libidolarını etkilemeyeceği ve penislerini uzatmayacağı söylenir. Hastalar ayrıca enfeksiyon oranları (% 1-3) ve cihaz arızasına kadar yeniden ameliyat oranları (8 yılda% 15) hakkında bilgilendirilir .

Protez Seçimi

Protez seçimi birçok ayrı değişkene bağlıdır. Bunlardan birisi mutluluk çubuğu fiyatları da olabilir. Mutluluk çubuğu iki ana kategoriye ayrılabilir: Esnetilebilir (hidrolik olmayan veya yarı sert olarak da bilinir) ve şişirilebilir (hidrolik olarak da adlandırılır). İkincisi, şişirme için kullanılan sıvının konumuna bağlı olarak 2 parçalı ve 3 parçalı cihazlara bölünebilir. Esnetilebilir cihazlar, merkezi bir metal veya plastik çekirdeğe sahip bir dış kabuğa sahiptir.

Bu protezler, sabit penis sertliği üreten erektil gövdelere implante edilmiş çift katı cihazlardır. Bu cihazların birincil avantajı implantasyon kolaylığı iken dezavantajları arasında ne normal ereksiyona ne de gevşekliğe benzeyen sürekli sert bir penis, gizleme zorluğu ve cihaz erozyonu için artan bir risk bulunmaktadır. Mutluluk çubuklarının kendilerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bunlar ameliyat öncesi iyi bilinmelidir.

Memnuniyet Ne Kadardır?

Penil implantasyonda hasta memnuniyeti çok önemlidir. Hasta memnuniyeti karmaşık bir konudur ve postoperatif ağrı / şişlik derecesi, postoperatif komplikasyonlar, gizlenebilirlik, kozmetik sonuç, implant işlevi, kullanım kolaylığı ve partnerin kabulü gibi çeşitli faktörlerle ilgilidir. Yayınlanan raporlara göre, hastalara uygun şekilde danışmanlık verildiğinde, erektil disfonksiyon için tüm tedavi seçenekleri arasında en yüksek memnuniyet oranlarının penil protez implantasyonu olduğu açıktır. Bir çalışmada erkeklerin% 89’u ve eşlerinin% 70’i memnun kalmıl görünmektedir.