Dalgıç Pompa Fiyatları


Dalgıç pompa genellikle su temini için kullanılan ve derinliklerde yer alan suların yeryüzüne çıkarılmasına yarayan bir cihazdır. Su temini, sulama, sprinkler sistemi, yer altı su seviye kontrol veya ısı pompası uygulamalarında temiz veya kirli suyun basınçlandırılmasına yardımcı olur. Örneğin süs havuzları ve fıskiyeler bu ürünlerin kullanıldıkları alanlar için iyi birer örnektir. Dalgıç pompa fiyatları da doğal olarak sahip oldukları güce ve aynı zamanda özelliklere göre farklılık göstermektedir. Tamamen su altında çalışmak üzere tasarlanan bu cihazlar açık havada çalışamazlar. Çalışma mantıkları kolaydır. Pompa içinde yer alan sızdırmaz motor pompa gövdesinde yer alan pervaneyi döndürür. Pervane döndüğü sırada çark sıvıyı hızlandırır ve tahliye hattına doğru iter. Bu sayede suyun istenen noktaya ulaşması sağlanır.

Dalgıç pompası her zaman için su içinde olmalıdır. Eğer susuz kalırsa hasar görebilir ve arıza yapabilir. Bazı modellerde kuru çalışmaya karşı bir koruma sistemi yer alır. Bu sebeple makinelerin işleme alınmadan önce kuru çalışmaya karşı korumaya alınabilmesi için bu sistemin aktifleştirilmesi gerekir. Daha sonra elektrik kontrol panosundan seviye elektrotu hassaslık kontrol ayarları yapılmalıdır. En önemlisi ise mutlaka dalgıç motorunun şalt sayısı sınırlandırılmalıdır. Bu sayede tam da istenen şekilde bir kullanım sağlanır ve dalgıç pompası sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Dalgıç pompa fiyatları hakkında bilgi almak istediğinizde mutlaka güncel bilgiler için sanayiden.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hidrolik Pompa

Mekanik enerjinin hidrolik enerjiye çevrilmesini sağlayan cihazlara hidrolik pompa adı verilir. Bir enerji kaynağından aldığı gücü kullanarak kendinden sonra ki cihazlara hareket veren bir cihazdır. Birçok farklı alanda kullanılabilir ve aynı zamanda istenen oranda güç üretebilir. Bir motordan aldığı dönme hareketi ile artan veya azalan hacim prensibine göre depodan akışkan sıvıyı emer ve ardından sisteme basar. Bu sayede bir itme gücünün oluşması sağlanır. Yüksek güç istenen durumlarda akıllara gelen ilk seçeneklerden biridir. Birçok farklı alanda kullanılabilen bu ürünlerin en çok kullanıldığı yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Enerji Santralleri
  • Barajlar
  • Türbinler
  • Hareketli Hidrolik Araçlar
  • Yol, İnşaat Ve Kazı Makineleri
  • Tarım Makineleri
  • Taşıtlar
  • Trenler

Dişli, pistonlu ve paletli pompalar olarak üçe ayrılan hidrolik pompalar kullanıldıkları alanlar da istenen gücün düzenli olarak sağlanabilmesi için kullanılırlar. Bilindiği gibi güç üretmek için birçok farklı ekipmandan yardım alınabilir ve bunun için çok farklı cihazlar kullanılabilir. Kullanılan bu cihazların her biri farklı oranlarda güç üreterek beklentileri karşılayabilirler. Hidrolik pompalar da bunlardan biridir. Bakımları düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde uzun ömürlü ve dayanıklı cihazlardır. Eğer dalgıç pompa fiyatları veya hidrolik pompa hakkında en güncel bilgileri alabilmek için dilediğiniz zaman sanayinden.com üzerinden aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.