“21 hedef 108 atımla vuruldu”


ARŞİV

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’de koalisyon güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından gerçekleştirilen “Fırat Kalkanı Harekatı” kapsamında, dün saat 16.30’dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu bildirildi. 

21 HEDEF 108 ATIŞLA VURULDU
TSK’dan yapılan açıklamada, 24 Ağustos’ta başlatılan “Fırat Kalkanı Harekatı”nın, Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile BM’nin IŞİD ile mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdüğü belirtildi.
Harekatın 7’nci gününde, dün saat 16.30’dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu kaydedildi. 

KOALALİSYON UÇAKLARI BOMBALADI
Öte yandan, koalisyon hava kuvvetlerine ait A-10 tipi iki uçakla, dün gece saat 23.10’da Cerablus bölgesi civarında tespit edilen iki IŞİD hedefinin vurularak imha edildiği açıklandı.
Açıklamada, Suriye kuzeyinde yürütülen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir