Türkiye İçişleri Bakanlığı: 43 PKK’lı etkisiz!


İÇİŞLERİ Bakanlığı son bir haftada 26’sı ölü , 14’ü teslim  3’ü sağ olmak üzere toplam 43 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı, 17- 24  Temmuz  tarihlerinde  ülke genelinde yürütülen operasyonlarda Bin 98’i terör suçlarından 472’si siber suçlar, 3 bin 474 uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında olmak üzere  toplamda 5 bin 44 kişinin  gözaltına alındığını bildirdi. Bakanlık tarafından,  Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ile iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca bin 119 operasyon gerçekleştirildiği, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 213 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. 

“SİBER SUÇLARLA MÜCADELEDE 151 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTIR”
“FETÖ/PDY, PKK/TAK, DAEŞ gibi bölücü terör örgütleri başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 2 bin 697 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen bin 199 kişiden 151’i gözaltına alınmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir