Rejim, ÖSO üyelerine af çıkardı: Tam 32 bin kişi…

Yoğun saldırılar sonucu Hama-Humus’ta muhalifleri “zorunlu tahliye anlaşmalarıyla” silah bırakmaya zorlayan rejim af çıkardı. Affın, Hama-Humus hattında 32 bin ÖSO savaşçısını kapsadığı açıklandı


Suriye ordusunun Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki bölgeleri kontrol altına almasından sonra silahları teslim eden 32 bin kadar ÖSO unsurunu af kapsamına aldığı bildiriliyor.

El Vatan gazetesi, sahadaki kaynaklara dayandırdığı haberinde, son iki haftada Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki çeşitli köylerdeki savaşçıların silahları bırakarak Suriye rejiminin ilan ettiği aftan yararlandığını yazdı.

Suriye ordusunun Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki Rastan bölgelerini kontrol altına almasından sonra silahları teslim eden 32 bin kadar savaşçıyı af kapsamına aldığı bildirildi.

Suriye son durum harita 25 Mayıs 2018

Haberde daha önce Humus’tan ayrılıp Cerablus ve İdlib’e geçen bazı savaşçı ailelerinin ise Humus’a dönebilmek amacıyla Suriye rejiminden “af istedikleri” belirtildi.

Affın, şartları resmi olarak duyurulmazken, silahlarını bırakıp, şartsız olarak ordu unsurlarına teslim olan ÖSO unsurlarını kapsadığı değerlendiriliyor.

Yorum

  1. EY ÖSO !!!

    7 yıllık suriye iç savaşında , Madem ele geçirdiğin tüm şehir , belde ve köyleri tek kurşun sıkmadan tahliye ile kaçarak Zalim Esad a bırakıyorsun ve teslim oluyorsun , neden bu işe kalkıştın ve neden yüzbinlerce insanı Beşşar Zaliminin önüne hedef olarak attın . Suriye savaşında yüzbinlerce insan boşuna öldü desenize , ne Zalim Esad devrildi , ne de Muhalifler bi arpa boyu yol alabildiler bu mücadeleden . Ne bir sağlam bina kaldı , ne de sağlam bir toplum. Suriyeliler göçmen olup bölgedeki ülkelerde sürünüyorlar , ne malı mülkü kaldı ne de namusları . Hadi bakalım suriyelilere hesap verin bakalım , nasıl hesap vereceksiniz . Hangi yüzle , ne diyerek ? Peki hesapların en önemlisi olan Allah(c.c) a nasıl vereceksiniz ? Ne diyeceksiniz ?

    İpi başkalarının elinde olan kuklaların , iplerin kesilmesi sonrasında hareketsiz ve aciz kalması ne kadar da trajik bir son getiriyor .

    Allah(c.c) biz müslümanlara evvela Akıl , Sonra İman , ardından hidayet versin . İman olmasına rağmen , aklın yoksunluğu insanoğlunu işte böyle rüsvay ediyor .

    Selametle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir