Soylu’nun talimatı yerine getirildi


Karamanmaraş’ta PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan, Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde düzenlenen askeri törenle toprağa verildi. 25 yaşındaki Uzman Çavuş’un cenaze töreninde Tören öncesi cami avlusuna getirilen CHP Bursa İl Başkanlığı’na ait çelenk, tepki gösteren bir grup tarafından yere atıldı. Çelenk, gerginliğin artması üzerine polis tarafından alandan uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘nun talimatı gereği CHP Bursa İl Başkanı, cenaze töreninde protokole alınmadı ve protokolün arkasında saf tuttu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada, Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar demişti.

CHP İL BAŞKANI, PROTOKOLÜN ARKASINDA KALDI

İçişleri Bakanı Soylu’nun talimatı ilk kez Bursa’da uygulamaya konuldu. Öğle namazı ardından şehit Uzman Çavuş Özkan için cenaze namazı kılındı. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş da protokolün hemen arkasında şehidin yakınlarıyla birlikte saf tuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir