Başkanın Almanya ziyaretinde rezalet


Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Berlin ziyareti için görevlendirilen Saksonya Eyalet Emniyet Teşkilatı’na mensup iki polis memurunun takma isim olarak Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü üyesi Uwe Böhnhardt’ın adını kullandıkları belirlendi.

Bu olaya dikkat çeken ilk birim Dresden Emniyet Müdürlüğü oldu. Söz konusu takma ad ile göreve katılan polis memurlarının isim listesinde rastlandığını duyurdular. Berlin polisi de  görevden alınan iki polis memuru hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını duyurdu.

Saksonya Eyalet Emniyet Teşkilatı Başkanı ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ”Söyleyecek söz bulamadığını, bu sorumsuzca davranışın kabul edilemeyeceğini ve büyük hayal kırıklığı duyduğunu”

NSU TERÖR HÜCRESİ OLAYINDA NE OLMUŞTU?

NSU terör hücresi 2011 yılında ortaya çıkarılmıştı. Uwe Böhnhardt, Uwe Mundlos ve Beate Zschäpe üçlüsü 8 Türk, bir Yunan ve bir Alman polis memurunun öldürülmesinden sorumlu tutuluyor. Böhnhardt ve Mundlos cinayetlerin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra intihar etmişti. Örgütün hayatta kalan tek sanığı Zschäpe ise yargılandığı davada ömür boyu hapse mahkûm edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir