Chp ve İp anlaştı


Yerel seçimler öncesi ittifak görüşmelerini hızlandıran CHP ile İYİ Parti anlaşmaya vardı. Böylece; Ankara, İstanbul ve İzmir’den CHP aday çıkaracak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in saat 20.00’de CHP Genel Merkezi’nde görüşeceği öğrenildi. Görüşme öncesi CHP ve İYİ Parti’nin uzlaşıya vardığı öğrenildi. Gelen ilk bilgilere göre İstanbul Ankara ve İzmir’de CHP adayı desteklenecek. Manisa ve Balıkesir adayları ise iki lider arasında yapılacak olan görüşmenin ardından netlik kazanacak.

İYİ Parti heyeti CHP’yi ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Genel Sekreter Cihan Paçacı’nın da aralarında bulunduğu heyet, seçim ittifak görüşmeleri için CHP Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Süreci yürüten İYİ Partili isimler Cihan Paçacı ve Koray Aydın, CHP Genel Merkezinde bizzat Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

“Bazı pürüzler var”

Görüşmenin ardından Koray Aydın gazetecilere yaptığı değerlendirmede, ‘Bazı pürüzler var ön hazırlık için buraya geldik. Akşam da sayın genel başkanımız burada Kemal Bey’le bir araya gelecek’ dedi.

İttifak konusunda anlaşma sağlandı

Kulislerden edinilen bilgilere göre iki parti ittifak konusunda anlaştı. Anlaşma sağlanan Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve İstanbul’da CHP aday çıkaracak. Balıkesir ve Manisa ise liderin görüşmesinden sonra netlik kazanacak. Yeniakit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir