‘Erdoğan’ sözlerine kapak gibi cevap


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin.” sözlerine Twitter’dan cevap verdi. Netanyahu, Erdoğan’ı hedef aldığı açıklamasında “Köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail’e vaaz vermesin.” dedi.

‘ONLAR ERKEĞİ, KADINI, ÇOCUĞU BİLE TEKMELER’

Erdoğan TÜGVA 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Ahlakı güzel insan her yer yaşta güzeldir. Sözlerin tatlı, tavırların zarif olsun. Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin. Zira onlar yere devirdikleri bırak erkeği, kadını, çocuğu bile tekmelerler. Biz Müslümana ne yakışır? Alicenaplık yakışır. Biz mağdur, mazlum durumunda olana tekmeyi atmayız. Karşımızda ‘Yiğitsen dik olarak gel, haddini bildirelim’ deriz.” demişti.

NETANYAHU: İSRAİL’E VAAZ VERMESİN

Netanyahu, Erdoğan’ı hedef aldığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kuzey Kıbrıs’ın işgalcisi, ordusu Türkiye’nin içindeki ve dışındaki Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan İsrail’e vaaz vermesin.”

İBRAHİM KALIN’DAN OKKALI CEVAP

Netanyahu’nun küstah açıklamaları sonrası Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’dan tokat gibi bir açıklama geldi. Kalın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”İsrail BB @NETANYAHU CM’mız Erdoğan’ın hakikatleri haykırmasından yine çok rahatsız olmuş. Ülkesinde soruşturmalarla başı belada olan Netanyahu dikkatleri dağıtmaya çalışıyor ama nafile. İsrail’in işgal ve zulüm politikalarını hiçbir şekilde örtbas edemez, CB’mızı susturamazlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir