Kılıçdaroğlu İle Abdullah Gül ne görüştü


Hürriyet Gazetesi yazarı olan ve CNN Türk kanalında yorumlarda bulunan Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz Çarşamba günü Kemal Kılıçdaroğlu ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün tam 2.5 saat süren bir görüşme gerçekleş tirdiğini açıkladı. CNN Türk’te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül arasında Çarşamba günü bir görüşme gerçekleştiğini duyurdu.

TAM 2,5 SAAT GÖRÜŞTÜLER

Selvi, görüşmeye ilişkin detayları şöyle anlattı: Aslında sadece bir görüşme değil, Sayın Kılıçdaroğlu ile Kasım ayında yaptığı görüşme var Sayın Abdullah Gül’ün. Daha önce de Ekim ayında Temel Karamollaoğlu ile yapılan bir görüşme var Abdullah Gül ile. Ben onu hem Abdullah Gül kanadına, hem de Karamollaoğlu’nun bizzat kendisin sormuştum. Burada paylaşabiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu ‘güncel siyasete girmedik, dış politika ağırlıklı olarak görüştük. Dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdik. Demokratik hukuk devleti ve ekonomiyi konuştuk, ancak güncel siyasete girmedik’ diye Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları var.

Sayın Temel Karamollaoğlu ile olan görüşme ise Ekim ayında gerçekleşiyor. Karamollaoğlu’nun talebi üzerine gerçekleşiyor, kendisi onu söyledi. ’24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını konuştuk, ufuk turu yaptık. Görüşmede biz iki kişiydik, Sayın Gül’ün yanında da birisi vardı. Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, gerek olursa da yeniden bir görüşme yapabiliriz, Abdullah Bey bizim eski dava arkadaşımız’ dedi.” Böyle uzun süren bir görüşmede neler konuşulduğu tam bir muamma…Seçimler yaklaşırken ikili arasında neler konuşuldu ve neler görüşüldü. Gelecek günlerde konu iyice aydınlığa çıkacağa benziyor.

Hande Fırat da Selvi’nin açıklamalarına ilişkin “Çarşamba günü önce benim yazdım, şimdi burada Abdulkadir Selvi’nin de ‘Kemal Kılıçdaroğlu da doğruluyor’ dediği gibi, Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül, yüz yüze 3.5 saat bir görüşme gerçekleştirdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir