Yunanistan ne yapacağına şaşırdı


İçişlleri Bakanlığı’nın “te-rörden arananlar listesine” geçtiğimiz hafta eklenen birçok te-röristin yanında darbe girişimi sonrası helikopterle Yunanistan’a kaçan FETÖ’cü asker de yer aldı.

KİŞİ BAŞINA 4 MİLYON LİRA

Yunanistan’a kaçan 8 asker, “ter-örden aranan listesinde” kırmızı kategoride yer buldu. Listeye göre kırmızı listede olan te-röristleri ihbar edene 4 milyon, mavi listede olan ter-öristleri ihbar edene 1.5 milyon, yeşil listede olan te-röristleri ihbar edene 1 milyon, turuncu listede olan te-röristleri ihbar edene 600 bin ve gri listede olan te-röristleri ihbar edene ise 300 bin lira ödül var.

Yunanistan’a kaçan 8 FETÖ’cü askerin başına konan toplam ödül ise 32 milyon lirayı buluyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTI
Türkiye’de yaşanan bu gelişmelerden sonra Atina hükümeti ise; FETÖ’cülere sağladığı güvenlik önlemlerini bir üst seviyeye çıkardı. 100 kişilik özel bir ekiple korunan kaçaklar için Yunan hükümeti yeni koruma planlarını da devreye soktu.

4’ÜNE MÜLTECİ STATÜSÜ VERİLDİ
Öte yandan 15 Temmuz 2016’dan bu yana Yunanistan, FETÖ’cü askerden 4’üne ise mülteci statüsü vermişti. Bu statü onları kaçak statüsünden yasal olarak göç eden statüsüne alınmasına hak tanıdı. Ensonhaber