Erdoğan’dan ‘Akşener’ hamlesi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen Mardin mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri te-rörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor bir şey bu yalana başvurdular. Ama aynısını Meral Hanım da yapıyor. Dün Denizli’de utanmadan sıkılmadan benim te-rörist dediğimden bahsediyor. Utan utan sen ne terbiyeden muafsın ya. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. benim işim yöneticilerle halkımla değil” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Tarihi camilerimiz asırlardır kimseye boyun eğmediğimizi anlatır. Bütün kavimlerin, inançların, renklerin birlikte yaşadığı Mardin’in gönlümüzde ayrı yeri var. Diyoruz ki gelin Mardin’in bu muhteşem geçmişini parlak bir gelecekle buluşturalım.

Mardin’e aşkla hizmet ettik. Son 17 yılda Mardin’e 28 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 863 adet yeni derslik inşa etti. Artuklu Üniversitesi’ni biz kurduk.

Toplamda 1 bin 124 yataklı 14 hastaneden oluşan 34 tesisi şehrimize kazandırdık. 8 bin 781 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışıyla 39 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.

“TE-RÖR İLE HDP İLE OLMUYOR”

Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğunu 235 km ilave ile 364 km’ye çıkardık. Bu te-rörle olmuyor, HDP ile olmuyor. Kayyuma devrettikten sonra şu ardin’in çehresi nasıl değişti görüyorsunuz. Çukur eylemleri sırasında 240 kilometrelik tahrip edilmiş cadde ve sokağı yeniden biz yaptık. Örgütün enkaza çevirdiği yerleri ayağa kaldırdık. Hızlı trenle Mardin’i Ankara ve İstanbul ile buluşturmuş olacağız. Mardin Havalimanı’nda 3 milyon yolcu kapasiteli terminal yaptık.

Mardin’in 2040 yılına kadar içme ve kullanma suyunu karşıladık. Mardinli çiftçilere toplam 2.2 katrilyon liralık destek verdik.

“TE-RÖR ORTADAN KALKINCA TURİST GELİYOR”

Mardin’de geçen yıl 332 bin yerli ve yabancı turist konakladı. te-rör ortadan kalkınca turist geliyor, daha çok gelecek. Huzur ortamı sürdükçe Mardin’in otelleri sokakları turistle dolup taşmaya devam edecek. Yeter ki te-rör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım.

Mardin’in endüstri bölgesi olarak ilan ediyoruz. Yüksek katma değerli üretim gücüne güç katacak. Hanım kardeşlerime çok güveniyorum. Kale içeriden fethedilir. Birileri ısrarla bölücülük fitnesini içimize sokmaya çalışıyor.

“AKŞENER İÇİN TALİMATI VERDİM”

Yalana sarıldılar. Ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri te-rörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki hiç bir şey tutmuyor bu yalana başvurdular. Ama aynısı Meral Hanım’da yapıyor. Dün utanmadan sıkılmadan benim Denizlili kardeşlerime te-rörist dediğimden bahsediyor. Sen ne utanmazsın. Utan utan… Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim.