‘Toplum bu konuda çok beceriksiz’


Hatay’da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk siyaset tarihine geçecek bir çıkış daha yaptı.

BÜTÜN SEÇİMLERİ KAYBEDEN KILIÇDAROĞLU: TOPLUM SİYASETÇİ YETİŞTİRMEDE ÇOK BECERİKSİZ

9 yılda girdiği 9 seçimi de kaybeden Kılıçdaroğlu, Türk toplumunun siyasetçi yetiştirme konusunda çok beceriksiz olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, başarısız siyasetçiye örnek olarak da, girdiği bütün seçimleri kaybeden kendisini değil, girdiği bütün seçimleri açık ara farkla kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gösterdi.

KILIÇDAROĞLU HEP TOPLUMUN ZAAFLARI YÜZÜNDEN KAYBEDİYORMUŞ

Bu konuda toplumu başarısız ilan etmekle yetinmeyen Kılıçdaroğlu, toplumun duygularına yenildiğini ve yine toplumun zaafları sayesinde Erdoğan’ın kazandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir sorun çözümsüz değildir, her sorunun bir çözümü vardır. 80 milyon insan biz kendi sorunlarımızı biliyoruz. Nasıl çözüleceğini de üç aşağı beş yukarı biliyoruz. Ama bizim ülkemizin temel bir sorunu var. Biz dünyanın en iyi doktorlarını yetiştirebilen bir ülkeyiz. En iyi sanatçılarını yetiştiren ülkeyiz. En iyi mimarlarını yetiştiren ülkeyiz. Her alanda aslında toplum başarılı insanlar yetiştirmiştir. Ama başarılı siyasetçi yetiştirme konusunda beceriksiz bir toplumuz.”

KILIÇDAROĞLU’NUN “BAŞARILI SİYASETÇİSİ” KADINLARI AZARLAMIŞTI: SİZE HİZMET ETMEYE MECBUR DEĞİLİM

Öte yandan, Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri, CHP Hatay adayı Lütfü Savaş’ın kadınları azarladığı görüntüleri akıllara getirdi. Savaş o görüntülerde, kendisine tepki gösteren bir grup kadını azarlayark, ‘oy vermiyorsunuz, konuşuyorsunuz. Siz bizi adam yerine koymazsanız biz de sizi adam yerine koymayız. Ben size hizmet etmeye mecbur değilim’ demişti. haber7