Hemşirenin koronavirüs paylaşımı olay oldu


Yeni koronavirüs salgını küresel olarak yayılmaya hız kesmeden devam ediyor. İtalya corona virüs salgını mücadelesinde ağır dönemler geçiriyor. Ülkede 60 milyona yakın insan şu an karantina altında.

İtalya ülke genelinde karantina ilan ederken ve dünya çapında acil durum önlemleri artmaya devam ediyor.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aldıkları önlemleri bütün ülke genelinde uygulayacaklarını ve ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını belirterek, “Bütün ülkeyi kırmızı bölge ilan ediyoruz.” dedi.

Covid-19 olarak da bilinen virüs salgını nedeniyle dünya genelinde 114 binin üzerinde insan enfekte oldu. 4 binin üzerinde insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İtalyan hemşirenin paylaşımı

Ülkede corona virüsten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Milan’da hemşire olarak çalışan Alessia Bonari’nin paylaşımı ülkede deprem etkisi oluşturdu. Bonari koruyucu kıyafetini giydikten sonra saatlerce tuvalete gidemediği ve su bile içemediğini yazdı. Genç kadının paylaşımında yüzündeki detay da dikkat çekti. Koruyucu maskenin yüzünde derin izler bıraktığı görülen Bonari, “Ben de korkuyorum alış verişe gitmemekten değil, işe gitmekten, yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmaktan” paylaşımında bulundu.

Bonari, “‘Fiziksel olarak yoruldum çünkü koruyucu cihazlar kötü, laboratuvar önlüğü beni terletiyor ve giyindikten sonra artık banyoya gidemiyorum ya da altı saat su içemiyorum.” ifadelerini kullandı. Elena Pagliarini isimli bir diğer İtalyan hemşire de hastanede uzun saatler boyunca çalışması nedeniyle bir masa üstünde uyuya kaldığı görüntüleri paylaştı.

‘Hastalık tsunami gibi’

Bir doktor da çalıştığı hastanenin bir anda “tsunami” gibi hastalarla dolduğunu ve bu aşırı yoğunluk nedeniyle boğulmak üzere olduğunu ifade etti. Hürriyet