İsmail Saymaz’ın bir yalanı daha ortaya çıktı


Gazeteci İsmail Saymaz’ın Peak Games adlı Türk oyun şirketinin kurucusu ve yöneticilerinden birinin, CHP Eski Genel Başkanı ve Eski Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Ömer İnönü olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Peak Games adlı Türk oyun şirketinin kurucusu ve yöneticilerinden birinin, CHP Eski Genel Başkanı ve Eski Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Ömer İnönü olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Peak’in şirket hisselerini devretmeden önce ve devrettikten sonraki şirket yönetim kurulunda Ömer İnönü’nün ismi bulunmuyor.

Ömer İnönü şirketin kurucusu ve şirket ortağı değil

Ömer İnönü’nün, Türk oyun firması Peak’ın kuruluşunda şirket ortakları arasında yer almadığı, son sermaye artırımda da iştirakçi olarak bulunmadığı ifade edildi. Peak’in şirket hisselerini devretmeden önce ve devrettikten sonraki şirket yönetim kurulunda Ömer İnönü’nün ismi bulunmuyor. Ömer İnönü, Peak şirketinde Strateji Direktörü olarak görev yapıyor. Peak şirket hisselerini 1.8 milyar dolara Zynga firmasına devretti

Türk oyun firması Peak, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga firmasına devrederek büyük bir anlaşmaya imza attı. Peak’ten yapılan açıklamaya göre, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara ABD’li Zynga (Nasdaq: ZNGA) firmasına devrettiğini duyurdu.

Saymaz: “Peak Game” adlı Türk oyun şirketinin yöneticilerinden biri İsmet İnönü’nün torunu Ömer İnönü Söz konusu duyurunun ardından İsmet İnönü’nü torunu Ömer İnönü’nün Peak’ın yöneticilerinden olduğu iddia edildi.

İsmail Saymaz; sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamada bulundu ve “ABM merkezli Zynga firmasına 1.8 milyar dolara satılan ‘Peak Game’ adlı Türk oyun şirketinin yöneticilerinden biri, İsmet İnönü’nü torunu Ömer İnönü’ymüş. İnönü gibi genç beyinlerin kurduğu ve yönettiği şirketin satışı, Türkiye’nin ilk milyar dolarlık girişimi olarak kayda girdi” iddiasında bulundu.