Chp’li isimden çok sert tepki geldi


CHP’li Milletvekili Sera Kadıgil’in, “Partide t*cavüz oldu mu, oldu, tabii ki olacak” şeklindeki sözlerine, eski CHP’li Mehmet Sevigen’den tepki geldi. Sevigen, “Bu zihniyet, partiyi çürütüyor. Bizler maalesef partiyi bu zihniyetten koruyamadık” dedi.

“Partide t*cavüz oldu mu, oldu, tabii ki olacak” diyen Sera Kadıgil’e, CHP’li isimden çok sert tepki

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil’in “CHP içinde t*ciz, t*cavüz vakaları oldu mu oldu, tabii ki olacak” sözleri hem partide hem kamuoyunda infiale neden oldu. Bazı siyasiler, Kadıgil’in skandal açıklamasına tepki gösterdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis konuyla ilgili, “CHP’nin ilçe teşkilatlarında t*ciz vakaları yaşanmıştır. Bütün siyasi partilerin disiplin kurulları var. Böyle bir olay duyuldu ise derhal disipline gidilmelidir. Kurul tarafından da görevden alınmalar yapılmalıdır. Bu şahıslara sahip çıkılmamalıydı. CHP’nin t*cize karşı aldığı tavır, bütün bayanları üzmüştür. T*cize, t*cavüze ve şid’dete karışanların mutlaka cezalandırılması gerekir. Bu çok sakıncalı ve yanlış bir tutum. Talihsizliktir. Esefle kınıyorum. Bizlerin sosyal dokusu çok değişti. Her şeyin müsebbibi iktidarmış gibi bir yaklaşım anlaşılamaz. Bunları halkımızın vicdanına sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Sevigen’den tepki

CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ise “CHP’yi bilmeyen insanlar, kendi dünyasını partinin görüşü gibi görüyor. Atatürk’ün CHP’si ile şimdiki CHP arasında uçurum var. ‘CHP’de t*ciz olabilir’ ne demek? Böyle bir laf olabilir mi? Bu sorumsuzluk nereden geliyor? Bu zihniyet, partiyi çürütüyor. Bizler maalesef partiyi bu zihniyetten koruyamadık. T*cizi sağcılar yazınca kabul etmiyorlar, solcular yazınca da ellerinden geleni ardına koymuyorlar. Barış Yarkadaş’ın programını neden iptal ettiniz? O kadar insanı neden ekmeksiz bıraktınız?” dedi.

Kaynak: Sabah