Kemal’den böyle U dönüşü görülmedi


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bayraktar SİHA’larla ilgili “SİHA var evet ama her şey SİHA’dan ibaretmiş gibi davranmak da doğru değil. Ben onları Erdoğan’dan önce desteklemiş biriyim” diyerek CHP’deki tutarsızlığı gözler önüne serdi.

Türkiye’nin yerli ve milli olarak ürettiği Bayraktar İHA ve SİHA’lar terörle mücadelede, Azerbaycan’ın Karabağ zaferinde, şimdi de Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişiminde Rus ordusuna karşı kendini dünyaya ispat ederken, yabancı basın dahil tüm dünya Bayraktar SİHA’larını yere göğe sığdıramadı.

Hal böyleyken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün yapmış olduğu açıklama ise CHP’nin geçmişte Bayraktar’a karşı ortaya attığı skandal iftiralar ve kötüleyici sözleri akıllara geldi.

KILIÇDAROĞLU: BAYRAKTARLARI ERDOĞAN’DAN ÖNCE DESTEKLEDİM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, ” SİHA var evet ama her şey SİHA’dan ibaretmiş gibi davranmak da doğru değil. Ayrıca elbette SİHA da yapılsın, İHA da yapılsın. Ben o SİHA’ların yapıldığı fabrikayı Erdoğan’dan önce gezmiş, baba oğul Bayraktarları Erdoğan’dan önce desteklemiş biriyim. Selçuk Bayraktar’ın babası henüz hayattaydı o zamanlar. Eski Refah Partilidir. Fabrikaları İkitellide’ydi. Kendilerine haksızlık yapıldığını, engellendiklerini düşünüyorlardı. Gittim gezdim, kendilerini dinledim. Hazırladıkları görselleri izledim” açıklamasında bulundu.

CHP’DEN U DÖNÜŞÜ

Özellikle Ukrayna’daki savaş nedeniyle tüm dünyanın Bayraktar SİHA’larla ilgili övgü dolu sözlerinden sonra, taraflı tarafsız herkes tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen milli teknoloji hamleleri karşısında muhalif olmayı göze alamayan Kılıçdaroğlu ve CHP’nin geçmişte yapmış oldukları açıklamalar hafızalara kazındı.

SİHA’LARA KARŞI PKK’YI SAVUNMUŞTU

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, SİHA’larla ilgili skandal ifadelere başvurmuştu. O günlerde PKK’lı teröristlere karşı kullanılan SİHA’lar için “BAYRAKTAR adlı Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim.” diyen Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatılmıştı.

SİHA DÜŞMANI TANRIKULU KILIÇDAROĞLU’NUN SAĞ KOLU

Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’larla ilgili yapmış olduğu bu açıklamaya o günlerde ne Kılıçdaroğlu karşı çıktı ne de CHP’den kınayan bir mesaj yayımlandı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Bayraktar’a Erdoğan’dan önce ben destek oldum’ sözlerini söylediği günün öncesinde ise en yakınındaki ismin Sezgin Tanrıkulu olması dikkatlerden kaçmadı.

BAĞIŞ İFTİRASINDA BULUNDULAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve vekilleri Sezgin Tanrıkulu’nun ardından bu kez sahne Veli Ağbaba’ya kaldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İHA ve SİHA’ların üreticisi T3 Vakfı’na yönelik asılsız suçlamalarda bulundu.

İftiralarıyla İHA ve SİHA üreticilerini karalamaya çalışan Ağbaba, T3 Vakfı’nın dene-yap atölyeleri içi İBB’den bağış ve tahsis aldığını iddia etti.