Engin Altay CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP’nin ve CHP’lilerin adayının ‘Bay Kemal’ olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da erken seçim çağrısı yapan Altay, “Erdoğan, 3’üncü parti olmak istiyorsa seçimi kasım ayında yapar” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bugün FOX TV’de yayımlanan ‘İlker Karagöz ile Çalar Saat’ programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erken seçim olmadığı takdirde AKP’nin oy oranındaki düşüşün çok daha fazla olacağını söyleyen Altay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulundu.

Erdoğan’a erken seçim çağrısı

İktidarın bir an önce erken seçime gitmesi gerektiğini belirten Altay, “Erdoğan, 3’üncü parti olmak istiyorsa seçimi kasım ayında yapar” dedi.

‘5’inci parti olursa dua etsin’

Erdoğan’ın, 1999-2002 sürecini unutmaması gerektiğini söyleyen Altay, “Rahmetli Ecevit 3 yıl içinde 22’den 1’e düştü. O dönem parlamentoda 5 siyasi partinin hepsi parlamento dışı kaldı. Yani Erdoğan, eğer seçimi mayıs ya da haziran ayında yaparsa 5’inci parti olursa dua etsin” diye konuştu.

Kasım ayında seçim olma ihtimalinin hala olduğunu belirten Altay, “Her şeye rağmen yaz geçiyor. Elektrik faturaları düştü, doğalgaz kombi yakmıyoruz ama bu kış böyle geçmez” ifadelerini kullandı.

‘CHP’nin adayı Bay Kemal’

6’lı masa adına aday açıklamasında bulunamayacağını söyleyen Altay, “Ben 6’lı masanın adayını 6’lı masa adına konuşursam hadsizlik yapmış olurum ama CHP’nin ve CHP’lilerin adayı Bay Kemal. Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum adayımız Bay Kemal” dedi.