Anasayfa / HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

 

  • Haberyirmi, sadece belli uzmanlık alanında faaliyet gösteren bir haber sitesidir.
  • Haberyirmi, içinde bulunduğumuz “kızgın Ortadoğu coğrafyasında” çatışma alanlarından haberlere ağırlık verir. Türkiye, Suriye, Irak, İran ve diğer bölgelerdeki savaş, çatışma, terör eylemleri ilgi alanıdır. Bunun nedeni ise tek bir alanda uzmanlaşarak, haber siteleri arasında farklılığını göstermektir. Çalıştırdığı çok sayıda personelle, her konuda yüzlerce haber yapan yaygın medyanın karşısında, uzman olduğu tek bir konuda, nesnel ve kaynağından haberlerle yayın yaparak farklılaşmayı, farklı olduğumuzu hissettirmeyi ve bu şekilde tercih edilmeyi umuyoruz.
  • Haberyirmi’nin, hiç bir STK, sivil toplum kuruluşu, oluşum, grupla bir bağlantısı yakınlığı yok. Buna karşın, tüm grupların bölgedeki “çıkışları” ve eylemleri bloğun haber konusunu oluşturur.
  • Türkiye’nin PKK ile yaşadığı 30 yıllık çatışma deneyimi, 2011’den itibaren yanı başımızda beliren Suriye ve Irak savaşları, ot çöp haberleri yerine bölgeye yoğunlaşan, sadece bu alanı hedef alan haber kaynaklarına olan ihtiyacı artırdı. Buna karşın yaygın medyanın “reyting uğruna”  sürdürdüğü magazin aşkı, okurun bölgeyi görememesine neden olmaya devam ediyor. Yanıbaşımızda Suriye‘deki gelişmeleri bile ABD kaynaklı ajanslardan veren Türk medyası, aslında varoluşunun en büyük utancını yaşamaya devam ediyor. Profesyonel bir gazeteci tarafından hazırlanan Haberyirmi, işte bu yaygın gevşekliğe de bir isyanın sonucu oldu.
  • Haberyirmi, sosyal medya ağırlıklı haber kaynaklarını tarar. Konusuyla ilgili yazılımları günlük olarak kullanır. İlgili örgüt, grup, kurumların resmi hesapları, internet sitelerini günlük olarak inceler. Basın duyurularını takip eder.
  • Suriye ve Irak’taki çatışmaları MAPS yazılımlarından, ilgili tarafların resmi hesaplarından yaptığı, paylaştığı verilerden ve ülkelerin açıklamalarından takip eder.
  • Haberyirmi’ye nasıl destek olabileceğinizi DESTEK OLUN sayfasından öğrenebilirsiniz.