ANA SAYFA / Harita İLE İLGİLİ HABERLER

Harita İLE İLGİLİ HABERLER

Afrin’de kaç ypg’li öldü: İşte son rakam

TSK-ÖSO unsurları Afrin'de ilerlemeye devam ediyor.

Afrin'de kaç ypg'li öldü. Afrin'de son durum harita.... TSK ve ÖSO'nun yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kritik gelişme yaşandı. Afrin harekatı kapsamında ilerleyen TSK/ÖSO unsurları kritik ilerleme sağladı. TSK, etkisiz hale getirilen YPG'li sayısını duyurdu.

Haberi Oku

Dün Raco, bugün Şeyh Hadid! Sırada Cinderes var: Afrin son durum harita

cinderes-oso

YPG savunma hatları çöktü. Örgüt merkeze çekiliyor. Dün Afrin batısındaki Racu beldesini ele geçirdikten sonra bu sabah saatlerinde yine batıdaki Şeyh Hadid beldesinde kontrolü sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de farklı cephelerde ilerliyor. Şehh Hadid 4 kilometre kuzeyindeki Mustakan, Racu'nun 1.5 kilometre doğusundaki Hacı Halil köyü, Halilo, Soğulcak, ve Aranda köylerini ele geçirdi. Birlikler, yine batı hattında bulunan son belde Cinderes'e (Cinderesi) doğru ilerliyor.

Haberi Oku

Afrin’de ele geçirilen yerler

Afrin'de ele geçirilen yerler... 20 Ocak'ta başlayan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün 5 nokta birden YPG'den ele geçirildi. 91'i köy toplam 119 nokta ile Afrin'in yüzde 28'i TSK/ÖSO güçlerinin elinde. Haberyirmi, harekatın 41. gününde ele geçirilen yerlerin tam listesini sizler için hazırladı.

Haberi Oku

Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili kulislerde konuşulan o iddia

Afrin'de son durum... Birleşmiş Milletler'in 72 saat süre verdiği ateşkesin 27 Şubat'ın ilk dakikalarında resmen yürürlüğe girmesi ile eşzamanlı olarak YPG'ye yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda da kritik gelişme yaşandı. Haberyirmi kulislerde konuşulan o sorunun yanıtını aradı, kritik satırların altını çizdi. İşte yanıtlar....

Haberi Oku

Gözler 3 belde merkezinde: Afrin son durum harita (27 Şubat 2018)

Afrin son durum harita

İlk olarak batı cephesi ile kuzey cephesini birleştiren TSK/ÖSO güçleri dün de, Şeyh Hadid batısını kontrol altına alarak, YPG'nin Türkiye sınırlarıyla bağlantısını kesmişti. Yağış ve sisin etkili olduğu Afrin'de bugün Raco'daki hedefler vurulurken, gözler etrafı sarılan Cinderes, Şeyh Hadid ve Raco beldelerine çevrildi.

Haberi Oku

Hedef son cep: Afrin son durum harita (26 Şubat 2018)

Afrin son durum harita (26 Şubat 2018)... Afrin kuzeybatı cebini alarak doğu ve kuzey hatlarını birleştiren TSK/ÖSO güçlerinin yeni hedefi , Şeyh Hadid hattı. Afrin'in Türkiye sınırı ile teması olan tek noktası olan 8 km'lik bu alanın ele geçirilmesiyle harekatın ilk aşaması da tamamlanacak.

Haberi Oku

Kuzey ve doğu cepheleri birleşti: Afrin son durum harita

Suriye son durum harita (25 Şubat 2018)... BM'nin , 3 gün sonra yürürlüğe girecek ve Suriye'de 1 ay geçerli olacak ateşkes kararını kabul etmesi ardından, TSK ve ÖSO Afrin harekatına hız verdi. Bugün çok sayıda köyün ele geçirilmesi ile doğu cephesi ile kuzey cephesi birleştirildi.

Haberi Oku

YPG’nin sivil dediği konvoy, Muhaberat’a ait çıktı

Afrin son durum, vurulan konvoy.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Halep Ziyara hattından Afrin’e giriş yapan 30-40 araçlık konvoyu hedef alması ardından YPG kaynakları, “TC sivil halkı bombaladı” propagandasına başladı. Ancak bölgede yapılan incelemelerde tamamı yetişkin erkeklerden oluşan cesetlerin üzerinden Suriye İçişleri Bakanlığı’na ait kimlikler ortaya çıktı. Militanların, rejim ve Rus askerlerinin korumasında Afrin’e girdiği öğrenildi.  

Haberi Oku