Cinderes (Cinderesi) nerede: Hedefteki belde Afrin’e götürecek

Cinderes nerede… Racu ve Şeyh Hadid beldelerini ele geçiren TSK ve ÖSO unsurlarının yeni hedefi Afrin ilçe merkezine bağlı Cinderes beldesi… İşte Cinderes’in kritik konumu ve bundan sonra harekatı büyük ölçüde etkileyecek detaylar…


Cinderes nerede: Cinderes Afrin'in 17 km güneybatısında bulunuyor.

Cinderes (Cinderesi) nerede?…  

Cinderes (Cinderesi) Afrin’in 17 kilometre güneybatısı, Hatay Kumlu ilçesinin de 18 kilometre doğusunda. Türkiye sınırının sıfır noktasına ise (Hatay hattına) 6 kilometre mesafede bulunuyor. Afrin ilçe merkezine yönelik 20 Ocak’tan bu yana süren Zeytin Dalı Harekatı kapsamında beldenin batısı, güneyi ve doğusunda bulunan köyle kontrol altına alınmıştı.

Sadece kuzey hattı açık olan Cinderes (Cinderesi) Afrin’e olan anayolu nedeniyle kritik önemde.

Cinderes (Cinderesi) nerede: Cinderes Afrin’in 17 km güneybatısında bulunuyor.

Doğu hattında Şeran beldesinde olduğu gibi Afrin’e kesintisiz ve düz bir yol bağlantısı bulunan Cinderes yolu, 14 kilometre uzunluğu ile Afrin ilçe merkezine gidiyor. Afrin’e giden yol boyunca, bu ana arterin cevresinde ise sadece bir düzine kadar köy bulunuyor.

Google Map üzerinde oluşturulan haritada ise Cinderes beldesine yakından bakabilirsiniz. – işaretini kullanarak Cinderes’i daha geniş bir alanda nerede olduğunu görebilir + işaretini kullanarak beldeyi yakından inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir