PKK’lıların Afrin’deki villaları görüntülendi

YPG’den ele geçirilen alanlardan biri olan Kafr Cenne’de temizlik çalışmaları sürerken, YPG/PKK’lı yöneticilerin yaşadıkları lüks evler de görüntülendi. İnşaa aşamasında olduğu görülen binaların kritik yol ayrımında, her türlü lüks düşünülerek inşa edilmesi dikkatlerden kaçmadı


YPG'lilerin villalarının bulunduğu Kafr Cenne köyü, Afrin Şeran beldesine bağlı bir köy. Azez'in 6 km batısında bulunuyor.

Afrin Şeran beldesinde, daha önce ele geçirilen Kaf Cenne köyünde YPG/PKK7lıların yaşadığı villa ve yaşam alanları görüntülendi. Villaların köyün kritik yol ayrımında, her türlü lüks düşünülerek inşa edilmesi dikkatlerden kaçmazken, Türk F-16’ları tarafından bombalanmadan 2 saat önce Rus askerlerinin boşaltarak terk ettikleri askeri eğitim alanı da ÖSO unsurlarının bayraklarıyla görüldü.

YPG’lilerin villalarının bulunduğu Kafr Cenne köyü, Afrin Şeran beldesine bağlı bir köy. Azez’in 6 km batısında bulunuyor.

PKK’lı ve PYD’li sözde yöneticilerin Afrin yolu üzerinde stratejik bir noktada bulunan Kafr Cenne bölgesindeki villalarında lüks içinde hayatlarını sürdürdükleri ortaya çıktı. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk askerleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından ele geçirilen bölgede şimdi ise sessizlik hakim.

Afrin’in en güzel köyü gerçek sakinlerini bekliyor. Dağın eteklerinde çam ağaçları ile çevrili olan ve Afrin’e giriş kapısını kontrol eden stratejik bölgedeki Kafr Cenne’de PKK’lı ve PYD’li yöneticilerin lüks villalarda halktan topladıkları haraçlarla lüks içinde yaşadıkları ortaya çıktı.

Afrin ve çevresinin rahatlıkla gözetlenebildiği tepede yüzlerce villa bulunuyor.

Çoğunluğunun militan yöneticilerinin yaşadığı bölge Türk ordusu ve ÖSO tarafından temizlendi. Şimdilerde sessizliğin hakim olduğu Kafr Cenne’de Ruslar tarafından PYD’liler için kurulan eğitim kampı da bulunuyor.

Türk F-16’ları tarafından bombalanmadan 2 saat önce Rus askerlerinin boşaltarak terk ettikleri askeri eğitim alanı

 

ÖSO tarafından ele geçirilen kamp artık ÖSO karargahı olarak kullanılıyor. Hakim bir noktada Türk askerlerinin de konuşlandığı bölgenin ele geçirilmesi Afrin’e girişi de kolaylaştırdı.

Bölgeyi tanıtan ÖSO askeri, “Burası stratejik bir bölge olduğu için PYD’liler, PKK’lılar 4 yolu burada kontrol altına alıyorlardı. Buradaki yollar Meryemin köyüne çıktığı için Bafelyon Dağı’nı da buradan gözetliyorlarmış. Afrin’in ana kapısı buradan geçiyor. Aşağıda da Rusların burada askerleri vardı. Bu köyde villalarda PKK’lılar barınıyordu. Ele geçirildikten sonra PKK’nın bayrakları, malzemeleri çıkmış” diye konuştu. Türk ordusuna bağlı birlikler ise dağın yüksek bir mevkisinde konuşlanmış durumda.

YPG’lilerin villalarının bulunduğu Kafr Cenne köyü, Afrin Şeran beldesine bağlı bir köy. Azez’in 6 km batısında bulunuyor.

Bölgedeki arama tarama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kafr Cenne’deki villalar halkın kullanımına açılacak. İhlas Haber Ajansı (İHA), tarafından görüntülenen bölgede Türk F-16’ları tarafından bombalanmadan 2 saat önce Rus askerlerinin boşaltarak terk ettikleri askeri eğitim alanları da görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir