Rusya’ya yaptırımlar yolda


ABD, New York (HABERYİRMİ) –  ABD’nin İngiltere ve Fransa ile birlikte kimyasal silah iddiasıyla Suriye’de rejime düzenlediği harekatın ardından rejim destekçisi Rusya’ya karşı yeni yaptırımların yolda olduğu bildirildi.

Rusya’ya yeni yaptırımların hazırlandığına dair açıklama ABD’nin BM Temsilcisi Nikki Haley’den geldi.

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, basına yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

ABD’nin hedeflerine ulaşana kadar Suriye’den çekilmeyeceğini söyleyen Haley, “ABD Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlıyor. Rusya’ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye’ye destek vermesi” dedi

İHA’nın aktardığına göre; Donald Trump’ın operasyon sonrası “Görev başarı ile tamamlandı” sözleri hakkında Haley, bu terimin hem siyasi hem de askeri olarak karşılığı olduğunu belirtti. Trump’ın askeri anlamdaki karşılığı kullandığını söyleyen Haley, bu terimin askeri literatürde “belirli olan bir görevi” tamamlamak olduğunu ifade etti.

“Suriye’de yapacaklarımız henüz bitmedi” diyen Haley, Esad rejiminin tekrar kimyasal silah kullanması halinde ABD’nin harekete geçmek için hazır olduğunu söyledi.

Trump ve ABD Savunma Bakanlığından operasyonun devamlılığı hakkında gelen iki farklı açıklamayı netleştiren Haley, ABD’nin tavrını tamamen Esad rejiminin hamlelerine göre belirleyeceğini söyledi.

RUSYA’YA YENİ YAPTIRIMLAR

Haley, “ABD Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlıyor. Rusya’ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye’ye destek vermesi” dedi.

Rusya’ya yeni yaptırımların pazartesi açıklanacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir