Bağdat’ta eş zamanlı bombalı saldırı, çok sayıda ölü ve yaralı var


IRAK, Bağdat (HABERYİRMİ) –  Irak’ın başkenti Bağdat’ta eş zamanlı düzenlenen iki bombalı saldırıda 10 kişi öldü, 21 kişi de yaralandı.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre, başkent Bağdat’ta Şiilere ait bir cami (hüseyniye) yakınında eş zamanlı iki bombalı saldırı düzenlendi.  Yapılan saldırıda 10 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı’nın Bağdat emniyetinde görevli Üsteğmen Halil ez-Ziyab’a dayandırdığı habere göre; Üsteğmen Halil ez-Ziyab, başkentin doğusundaki Es-Sadr Mahallesi’nde Şiilere ait bir cami yakınında farklı iki yere yerleştirilen patlayıcıların eş zamanlı infilak ettiğini söyledi.

Saldırganların IŞİD militanları olduğunun tahmin edildiğini aktaran Ziyab, güvenlik güçlerinin olay yerini kordon altına aldığını ve yeni saldırı ihtimaline karşı bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığını ifade etti.

Es-Sadr Mahallesi’nde yer alan El-İmam Hastanesi’nden bir yetkili ise saldırının ardından hastaneye 10 kişinin cenazesi ile 21 yaralının getirildiğini belirtti.

Şiilerin Hazreti Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin’in Emeviler döneminde öldürüldüğü “Kerbela olayı”nı anma ve yas tutma merasimleri için inşa ettikleri binalara hüseyniye adı veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir