Abdullah Gül haindir açıklaması


Ak Partili isimden Abdullah Gül haindir açıklaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ İzmir il Başkanlığı’ndaki bayramlaşma töreninde bir konuşma yaptı. Hamza Dağ, vatandaşların kendisine ‘Dolar ne olacak?‘ diye sorduğunu cevap verdi

DOLAR NE OLACAK

“Doların hangi sebepten kaynaklandığını çok açık görüyoruz. Bu ekonomik göstergeler noktasında var olan bir husus değil. Bu ülke dünyada en hızlı büyüyen ülke. İçinde bulunduğumuz dönem turizm açısından son 10 yılın en iyi dönemi. Makro dengelerde sorun yok. Acaba böyle bir operasyon neden kaynaklanabilir? Bu siyasal durumu okumak için çok gerilere gitmeye gerek yok. 17-25 Aralık, MİT TIR’larının durdurulması, Gezi olaylarına bakın, açık net görürsünüz. 15 Temmuz gecesini burada görmeyen var mı? Ondan sonraki süreçte kimler rol almışsa, bu operasyona da aynı çevreler rol aldı. Bir takım sıkıntılar var, siz gerekçeyi hep dış güçlere atıyorsunuz diyorlardı. 15 Temmuz’da atmadık, çünkü ne kadar bu işin içinde olduklarını biliyoruz. ABD Devlet Başkanı’nın attığı tweet’lerden sonra bu operasyonu nasıl değerlendireceğiz? 15 Temmuz sonrasındaki süreç devam ediyor” dedi.

ABDULLAH GÜL’E HAİN DEDİ

Döviz açıklamasından sonra sözü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ‘e getiren Hamza Dağ, çok sert ifadeler kullandı. Dağ, Abdullah Gül’e hain dedi; “Abdullah Gül de bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı. Ama Recep Tayyip Erdoğan karşısına CHP- İYİ Parti- HDP İttifakı’nın adayı olarak çıkmayı düşünecek birisi haindir” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir