Chp’de derin çatlak büyüyor


CHP’deki diktatör zihniyeti artık Sözcü yazarlarını bile çileden çıkarmış durumda. Bekir Coşkun’dan sonra bugün de Uğur Dündar’ın yazdığı yazı CHP’deki bitmek bilmez tartışmaları alevlendirdi.

CHP’Lİ BELEDİYE PROGRAMI ENGEL OLDU

‘Mustafa Kemal’ kitabının tanıtımını yapacağı ve Bursa’da düzenlemeyi düşündüğü Halk Arenası programının CHP’li belediye tarafından engellendiğini yazan Dündar isyan bayrağını çekerek “Yasakçı kafanın gözü öylesine kararmış ki bizi yasakladığını zannederken Bursalılara Mustafa Kemal’in anlatılmasını yasaklamış olduklarını fark etmiyorlar” açıklamasını yaptı.

SIRF KILIÇDAROĞLU ELEŞTİRİLMESİN DİYE…

Uğur Dündar’ın engellenen programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir diğer muhalifi Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de dahil olacaktı. Dündar, CHP’de karşılaştığı ilk yasakçı zihniyetin bu olmadığına dikkat çekerek aynı programın daha öncesinde de Mudanya belediyesi tarafından “Kılıçdaroğlu’na hakaret ettirmeyiz” gibi akla ziyan bir bahane ile engellendiğini açıkladı ve şunları duyurdu;

“BUNLAR ATATÜRK’Ü BİLE İHRAÇ EDER” DEDİ

“Dün sevgili Bekir Coşkun CHP’deki bu zihniyeti çok ağır bir dille eleştirdi. Usta yazar dostum yerden göğe kadar haklı. İnanın Bursa’daki yasakçı kafa, elinden gelse CHP’yi kuran Atatürk’ü bile kesin ihraç istemiyle disipline verir!..”

DÜNKÜ YAZIDA DA BEKİR COŞKUN İSYAN ETMİŞTİ

Dün Bekir Coşkun köşe yazısında CHP’deki diktatör zihniyeti eleştirerek “iktidar olsaydınız şu anda hapiste olurdum. Bu haliyle CHP’ye benden artık tık yok.” açıklamasında bulunmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir