Bbc Erdoğan’ın danışmanına sansür uyguladı


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, geçen akşam katıldığı BBC Hard Talk Stephen Sackur’un konuğu oldu. Sackur’un teröre destek veren akademisyenler, FETÖ ve PKK ile ilgili sorulara cevap veren Aybet, Sackur’u yerin dibine soktu.

15 Temmuz şehitlerine atıfla, “Siz hiç 15 temmuz davalarında bulundunuz mu? Oradaki ailelerin durumlarını gördünüz mü” sorularına cevap veremedi.

SKANDAL! BİR YANDAN “BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ” DEDİLER, DİĞER YANDAN SANSÜR UYGULADILAR

15 Temmuz şehitlerine atıfla, “Siz hiç 15 Temmuz davalarında bulunduğunuz mu? Oradaki ailelerin durumlarını gördünüz mü?” diye konuşan Aybet’in bazı sözleri ise, “sözde basın özgürlüğü savunucusu” BBC kanalında sansürlendi.

Gerçekleştirilen röportajı provokasyon aracına dönüştürmek isteyen BBC kanalı, Sackur’un “Türkiye’deki gazetecilerin gazetecilik yaptıkları için tutuklu olduğu” yalanını ortaya atmasının ardından “İngiltere’nin de ‘terörü övmek’ suçunu 7 yıla kadar hapisle cezalandırdığını” söyleyen Aybet’in bu sözlerini televizyonda yayımlamadı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, BBC’ye sözlerini çarpıtıp sansür uyguladığı için sosyal medya hesabı Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir