Chp ile İyi Parti anlaşma yaptı


31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde, partilerin ittifakları da netleşiyor.

CHP-İYİ PARTİ ANLAŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti, yerel seçimlerde birlikte hareket etmek için ittifak kurdular. İki parti lideri, bu akşam birlikte açıklama yaparak ittifakı açıkladılar.

BÜYÜK İLLER CHP’DE

Kulislerden gelen ilk bilgilere göre de; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa adayı CHP’li olacak. Ayrıca Aydın, Eskişehir, Muğla, Hatay ve Tekirdağ’da da İyi Parti CHP’nin adayını destekleyecek.

İyi Parti ise daha küçük olan Balıkesir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya, Gaziantep, Denizli, K.Maraş ve Manisa’da aday çıkaracak. CHP ise bu isimlere destek verecek.

LİDERLERİN AÇIKLAMALARI

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam yaptıkları açıklamada ise şunları söylediler: Meral Akşener: “Aday olacak bütün arkadaşlara başarılar. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.”

“BAHARDA TÜRKİYE BAHARI YAKALAYACAK”

Kılıçdaroğlu: “Sayın Genel Başkan’a teşekkür ediyorum. İş birliği yapmanın zorlukları vardır. Bizim gündemimizde Türkiye vardı. İnsanların bizden beklentisi vardı. Kişisel angajmanlara girmeden yolumuza devam ettik. Yerel seçimler bizim için çok önemli. İnşallah baharda, Türkiye de baharı yakalayacak. Güzel şeyler olacak demiştik. Güzel şeyler olacak. Biz kendimizi Türkiye’ye adayan insanlarız. Bireysel çıkarımız yok.”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun anlaşması sonrasında, Balıkesir CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’ın, adaylıktan çekildiği iddiaları Balıkesir’i karıştırdı.

“KEMAL İSTİFA”

Akın’ın adaylıktan çekilmesinden sonra çok sayıda partili İl Başkanlığı önünde toplandı. CHP Gençlik Kollarına mensup birçok üye Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti.

İL BAŞKANI DA AÇIKLAMA YAPTI

CHP İl Başkanı Serkan Sarı şu açıklamaları yaptı “Görüşmelerimiz sürüyor. Bizim yönetimimizin adına bizim Balıkesir’de verecek bir safımız yok. Biz iddiamızı devam ettirmek istiyoruz. Bu imkan sağlanırsa çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağlanmaz ise biz yokuz. Ayrıntılar tarafımıza ulaşmadı. Eğer böyle bir büyükşehir teslimiyet süreci olacaksa yönetim olarak, sizin de desteğinizle bu görevi burada noktalarız. Bugün, Balıkesir’de CHP’nin yöneticileri hiçbir zaman boyun eğmedi, diz çökmedi. Hepiniz müsterih olun. Ben bu yolda tek başıma da olsa yürümeye hazırım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir