Erdoğan’dan Portakal’a sert gönderme


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana Meydanı’nda toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan konuşmasında 9 kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki tren kazasıyla ilgili olarak, “Hiçbir istisna olmaksızın kazada sorumluluğu bulunanların tamamından hesabının sorulacağından emin olunuz” dedi.

“PATLATIRLAR ENSENİ”

Erdoğan konuşmasında Fox Anahaber sunucusu Fatih Portakal’ı hedef alarak, “Birileri çıkmış portakal mıdır, mandalina mıdır narenciye midir, haddini bil; milleti sokağa çağırıyor, haddini bilmezsen bu millet patlatır enseni!” ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasında, “Çözüm süreci dedik, önlerini açtık, yanaşmadılar; bir daha çözüm süreci falan beklemeyin, geçti o iş” ifadeleri de dikkat çekti.

Erdoğan’ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

”6 aylık aranın ardından bir kez daha beraberiz. Geçtiğimiz yıl 4 defa gelmiştim. Bu yıl 2. defa bir aradayız. Bugün de direnişin ve dirilişin sembolü. Her köşesi tarih kültür kokan gönül ve el emeği kokan bu şehir bizim daime göz bebeğimiz olmuştur. Ülkemizin 81 vilayeti bizleri çağırıyor. Biz de her fırsatta gidiyoruz. Hz. Mevlana, gel diyorsa gitmemek bize yakışmaz. Bugün bir kez daha Mevlana’nın 745. vuslat yıl dönümü vesilesiyle Konya’dayız. Konya’ya toplam yatırımı bedeli 1 milyar 464 milyon lira olan 99 kalem projenin topu açılışını bugün gerçekleştiriyoruz.

YHT KAZASI: HESABI SORULACAK

Geçtiğimiz Perşembe günü Ankara-Konya YHT’nin Ankara çıkışında ne yazık ki yaşanan kazada hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kazayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor. Kazada sorumluluğu bulunanların tamamında yasalar içinde hesabının sorulacağından emin olunuz. Bir daha benzer sıkıntıların yaşanmaması için gereken tedbirler alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir