Devlete ihale etmeye çalıştılar


Burdur’da Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eş Fatma Şenel, evlerinde si’lahlı sal’dırı düzenlendi. 112 Acil Servis ekiplerince Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan belediye başkanı ve eşinin, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı, güvenlik güçleri asli failin yakalanması için kapsamlı çalışma başlattı.

SAL’DIRININ ARKASINDA FUHUŞ ÇETESİ VAR

Sal’dırı, Salda Gölü’nde yapılan çalışmalarla ilişkilendirildi; ancak olayın perde arkasından başka bir gerçek çıktı. Geçtiğimiz aylarda ilçede, fuhuş yapıldığı gerekçesiyle bir otel kapatıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı, evlerinde uğradıkları si’lahlı sal’dırıda yaralanan Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi için geçmiş olsun mesajı yayınladı.’

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel ‘e uğradıkları menfur sal’dırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Söz konusu sal’dırıyla ilgili olduğu değerlendirilen 2 kişi gözaltındadır. Burdur Valiliğimiz gelişmeleri soruşturmanın selametini de gözeterek kamuoyu ile paylaşacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BURDUR VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Burdur Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “04.40 sıralarında Yeşilova ilçe Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, ikametlerinde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin si’lahlı sal’dırısı sonucu yaralanmışlardır.

Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam etmekte olup genel sağlık durumları iyidir. Şu an itibarıyla iki kişi gözaltına alınmış olup olayın aydınlatılması ve failin yakalanması ile ilgili çalışmalar bütün imkanlar kullanılarak kapsamlı olarak sürdürülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

CHP’Lİ VEKİL: SALDA GÖLÜ’NE BAĞLAMAK YANLIŞ OLUR, HUSUMETİ OLAN OTEL İŞLETMESİ VARDI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP’li Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine yapılan si’lahlı sal’dırı hakkında Halk TV’de Ezgi Yeşiltepe ile Günaydın Türkiye’ye programında açıklamalarda bulundu.

CHP’li vekil, “Orada direkt olayı Salda Gölü’ne bağlamak da yanlış olur. Orada husumeti devam eden bir otel işletmesi de vardı. Ondan da kaynaklı olabilir. Adli ve polis mercilerinin bu konuda yapacağı soruşturma neticesinde net bir şey söylemek çok daha doğru olur diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.