Fetö o gazeteyi satın almak istemiş


FETÖ’nün sözde “Batı Avrupa imamı” Süleyman Tiftik’in ByLock konuşmalarında, örgütün İngiltere’de yayın yapan The Independent’ı satın alma girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

Kimliği tespit edilemeyen örgüt mensubu, Tiftik’e yazdığı mesajda, Independent’ın satışlarının düştüğü belirtilerek, “İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent, satışların çok düşmesinden dolayı baskıyı durdurup sadece dijital olarak yayın hayatını sürdürmeyi planlıyor. Tekliflere açıklarmış.” açıklamasını yaptıç

Tiftik’e gelen bir diğer mesajda da örgütü söz konusu gazeteyi alma niyetinde olduğu görülüyor. Mesajda, “Sa muhterem ağabeyim, Independent’ın sahipleriyle bir randevu alıp bir fiyat soralım mı abi? Hürmetlerimle” ifadeleri yer aldı.

Akın İpek’e röportaj ayarlanmış

Kimliği tespit edilemeyen kişinin, Tiftik’e yolladığı başka bir mesajda ise aynı davanın firari sanığı ve eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek için İngiltere’de Times gazetesinde bir röportaj ayarlandığı belirtildi.

Mesajda, “Washington’dan Adem Yavuz Arslan, Akın İpek ile ilgili İngiliz medyasında mülakat konusunu konuşmuş ve Akın abi bu konuya sıcak bakmış. Bunun üzerine Adem Yavuz Arslan bana mesaj yazdı ve ‘mülakat ayarlayabilir miyiz?’ diye sordu. Bende İngiltere’nin en çok satan gazetesi Times ile mülakat ayarladım. Ancak daha sonra Akın abi, ‘İngiliz gazetesine konuşursam, TR’de aile çevrem ve hizmete baskıyı daha da artırırlar’ endişesiyle şimdilik yapmaktan vazgeçmiş.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir