İmamoğlu’ndan Noel ziyareti


Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Fener Rum Ortodoks Patrikliği’nde düzenlenen Noel Ayini’ne katıldı. Sonra da Beyoğlu’na geçip  Süryani Katolik Patrikliği’ni ziyaret etti.

İÇKİ İKRAM EDİLDİ

Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos ile de kısa bir görüşme yapan İmamoğlu Bartholomeos’un tebriğini aldı. Daha sonra da likör ikram etti. Ekrem İmamoğlu likör yerine kahve içmeyi tercih etti, Sezgin Tanrıkulu likörü içti.

“NOEL BAYRAMINA EŞLİK ETTİK”

İmamoğlu “Geçen günlerde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde, Fatih Camii’nde ziyaret ettik ve dua ettik. Sonra Karacaahmet Şah Kulu gibi manevi yerleri ziyaret ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bu sabah da Eyüpsultan’daydık. Şimdi de Rum Patrikhanesi’ndeyiz ve burada Noel bayramına eşlik ettik. Böyle bir inanç merkezine sahip olmak ve bunun kıymetini bilmek, İstanbul’un aslında ne kadar dünya merkezi olduğunu hissedebilmek lazım. Bu anlamda İstanbulluların çok değerli bir kentte yaşadığını anlatmak lazım. Çok mutluyuz. İstanbul’da yaşayan herkesin her anını yaşamayı ve hissetmeyi çok istiyorum. Umuyorum bundan sonra böyle bir İstanbul’da olacağız hep birlikte.”açıklamasında bulundu.