Portakal’dan ilk tepki


RTÜK, Fatih Portakal’ın Fransa’da hükümeti protesto eden ”Sarı Yelekliler” eylemleriyle alakalı sözleri nedeniyle Fox Ana Haber bültenine 3 kez, Fox TV’ye de Kasım ayı reklam gelirlerinin yüzde 3’ü oranında para cezası uygulamıştı.

Konuyla alakalı resmi Twitter hesabından açıklamada buluna Fatih Portakal, “Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını!” diye yazdı.

Sözlere başka anlamlar yükledikçe, @FOXhaber’e yasak koydukça daha fazla insanın evinde izleniyor, bense her akşam bir fazla yurttaşa dokunuyorum. Günlük reyting ölçümleri bunu gösteriyor. Ama… Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını!

FOX Haber Koordinatöründen açıklama;

FOX Ana haber için getirilen yayın durdurma cezasına ilişkin Haber Koordinatörü Doğan Şentürk de twitterdan şu mesajı attı:

Biz haberciyiz…İşimiz haberi saklamadan, eğmeden, bükmeden, korkmadan vermek ve de sorgulamak, şimdiye kadar bunu yaptık bundan sonra da bunu yapacağız…

Fatih Portakal ne demişti?

FOX Ana Haber Bülteni Suncusu Fatih Portakal, günler öncesinde Fransa’daki “Sarı Yelekliler” eylemlerini yorumlayarak “Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz?” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan : Bu millet enseni patlatır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, ”Birileri çıkmış, portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir nedir. Sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni. Sokağa mı çağırıyorsun işte buyur.” diyerek Fatih Portakal’a sert tepki göstermişti.

İnternethaber