Bıyık pos akıl fos


Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, yaptığı açıklama ile dünya kamuoyunu şok etti.

Venezuela’da yaşanan karmaşada kendini başkan ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido’yu ülkenin lideri olarak tanıdıklarını tekrarlayan Bolton Venezuela’nın petrol gelirinin Guaido’ya aktarılması için çalışma yaptıklarını açıkladı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: “Bugün gayrimeşru Maduro rejiminin gelir kaynaklarına erişimini kesmeye uğraşıyoruz” açıklamasını yaptı.

NAKİT KAYNAKLARI KESİLİYOR

Bu açıklama Washington’un geleneksel diplomatik önlemlerin ötesine geçerek, ekonomik çöküş yaşayan Maduro hükümetinin nakit kaynaklarını kesmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Bolton, “Juan Guaido’yu geçici anayasal cumhurbaşkanı olarak tanıdığımız için, bununla uyumlu olarak gelirlerin artık yasal hükümete gitmesinin doğru olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

VENEZUELA SESSİZ KALDI

Venezuela enformasyon bakanlığı bu konuda yorum talebine karşılık vermedi. ABD’nin maşası Guaido ise süreci “Maduro için sonun başlangıcı” olarak tanımladı.

GUAİDO: BİR DİKTATÖRLÜKTE YAŞIYORUZ

Guaido, “Önümüzdeki görev serbest seçimlerin yapılmasını sağlamaktır; seçimlerin en kısa zamanda yapılmasını istiyoruz. Ama biz bir diktatörlükte yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.