‘180 TL’ye oy satın alınır”


Kemal Kılıçdaroğlu 180 Tl’ye oy almaya çalışıyor…. Asgari ücretten 180 TL daha fazla maaş vaat eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sen 2 bin 20 lira değil 2 bin 200 lira almak istiyorsan, iş güvencesi istiyorsan bu seçimlerde endişeye kapılmadan CHP’ye oy vereceksin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen İzmir belediye başkan adayları tanıtım töreninde konuştu.

180 TL’ye oy satın almaya çalıştı

CHP’li belediyelerde 1 Ocak’tan itibaren asgari ücretin 2 bin 200 lira olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“AK Parti’li, MHP’li belediyelerde çalışan işçi kardeşlerime seslenmek istiyorum. Sen 2 bin 20 lira değil 2 bin 200 lira almak istiyorsan, iş güvencesi istiyorsan bu seçimlerde endişeye kapılmadan CHP’li adaylara oy vereceksin. Seni 2 bin 20 liraya mahkum eden anlayışa izin vermeyeceksin. Bize ‘bunu yapamazsınız’ diyorlardı. İşçi kardeşim eğer en az 2 bin 200 lira almak istiyorsan, 1 Ocak’tan 1 Nisan’a kadar aradaki farkı da almak istiyorsan CHP’li belediye gideceksin oyunu vereceksin. CHP’li belediyeler sosyal adaleti sağlayan belediyelerdir.” Yeniakit