Kılıçdaroğlu, Saadet ile ittifaktan çok memnun


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda adaylara seslenen Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin olduğu yerde hiç kimsenin aç yatmayacağını söyledi. Çocukların önemine değinen Kılıçdaroğlu, onlara gereken yardımın yapılması gerektiğini söyledi.

“SAADET PARTİSİ İLE…”

CHP Lideri, yerel seçimler öncesinde ittifak içerisinde olduğu parti liderlerine teşekkü etti.

“İyi Parti ile Türkiye genelinde iş birliği yaptık. Sayın Meral Akşener ve İyi partili kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Saadet Partisi ile bu süreçte dirsek teması sağladık. Sayın Temel Karamollaoğlu’na teşekkür ediyoruz.

Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Çözüm bulmak istiyorlarsa gelecekler CHP’nin kadrolarına başvuracaklar.

12 MADDE SIRALADI

1 – Halka saygılı kentler. Herkese saygılı davranacağız. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacaklar. 2 – Hakça paylaşan kentler. Rant her kentte vardır. Rantı hakça bölüşüldüğünde sorun yoktur. Rantı yandaşa aktarırsanız orada sorun vardır. 3 – Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler. Harcadığımız her kuruşun hesabını belde halkına vermek bizim namus borcumuzdur. 4 – Yoksulluğu yenen kentler. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği kentler. 1 ocak 2019’dan itibaren CHP’li belediyelerde asgari ücret 2 bin 20 lira değil, 2 bin 200 liradır. 5 – Üreten ve istihdam yaratan kentler. Bir kent üretmeli her alanda üretmeli. 6 – Yenilikçi ve akıllı kentler. Yani yaşanabilir kentler. Teknolojinin insana hizmet ettiği kentler. Bizim sözümüz söz bütün İstanbul’u yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. 7 – Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz. 8 – Nefes alan kentler. 9 – Sosyal adaleti sağlayan kentler. Engelliler için yaşanabilir kentler. 10 – Kültür ve sanatı geliştiren kentler. 11 – Doğa dostu yeşil kentler. 12 – Son olarak, tüm yurttaşlarımız beraber bir kentte mutlu yaşamak istiyoruz. Biz size bu sözü veriyoruz.”