Son sözleri herşeyi gözler önüne serdi


Mısır’da hakimiyeti darbe ile ele geçiren Sisi’nin kat-liamları devam ediyor. Uluslararası Af Örgütü, yaptığı açıklamada, 9 muhalif hakkında verilen ve infaz edileceği belirtilen i-dam kararının durdurulmasını istemişti. Ancak Mısır’da Başsavcı Hişam Berekat’a düzenlenen bombalı saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle i-dama mahkum edilen 9 kişinin cezaları geçtiğimiz günlerde infaz edildi.

“BİZE MISIR’A 20 YIL YETECEK KADAR ELEKTRİK VERDİLER”

İ-dam kararları dünyanın tepkisini çekmiş durumda. İ-dam edilenler arasında bulunan Mahmud el Ahmedi’nin, mahkeme salonunda söylediği son sözleri ortaya çıktı. “Suçunu itiraf ettin” diyen hakime, zindanlarda yaşadıkları ağır işkenceleri anlatan Ahmedi, “Bana elektrikli işkence cihazı ver, sana 20 kişiye Enver Sedat’ı öld-ürdüğünü itiraf ettireyim. Bize Mısır’a 20 yıl yetecek kadar elektrik verdiler” dedi.

İ-DAM EDİLENLER

Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın (İhvan) en yüksek icra heyeti olarak bilinen Rehberlik Ofisi üyesi Muhammed Taha Vehdan’ın oğlu Ahmed Taha’nın da aralarında olduğu o isimler; Ahmed Taha, Ebul Kasım Ahmed, Ahmed Cemal Hicazi, Mahmud el-Ahmedi, Ebu Bekr es-Seyyid, Abdurrahman Süleyman, Ahmed Muhammed, Ahmed Mahrus Seyyid ve İslam Muhammed…

Haber7