Erdoğan açtı ağzını yumdu gözünü


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları…

Hakkari’yi daha da ileriye taşıyacağız. Kayyumlarımız ve kamu kurumlarımız gerçekten Hakkari’ye güzel hizmetler ettiler. Te-röristlerin adeta enkaza çevirdiği bu güzel şehri hamdolsun süratle ayağa kaldırdılar. Aydınlatmadan sokaklara, kaldırımlardan bahçelere kadar Hakkarili kardeşlerimin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri hayata geçirdiler. Hakkari uzun yıllar hasretini çektiği yatırımlara kavuştu. Kandil’e peşkeş çekilen o paraların sizin için harcandığında şehrinizin nasıl güzelleştiğini gördünüz mü? Belediye kamyonların te-röristlere mühimmat taşımak için sizlere hizmet için kullanıldığında nelerin başarıldığını gördünüz mü?

HAKKARİ ÖZGÜRLÜĞÜ DE GÖRDÜ TE-RÖR ÖRGÜTÜNÜN ZULMÜNÜ DE

Kandil’e özellikle çalışanlar var. 12, 13, 14, 15 yaşında kızlarımızı, yavrularımızı Kandil’e kaldıranlara 31 Mart’ta bir hesap soruyor muyuz? Ağlayan anaların gözyaşını dindiriyor muyuz? Kandil’deki te-rör baronlarına hizmet edenlerle, devletin ve milletinin emrinde sizlere hizmet etmek için çalışanlar arasında ayrımın farkına varıldığına inanıyorum. Hakkarili kardeşim ihaneti, ter-örü yıkımı gördü hem de ehil, dürüst, liyakatli ellerde nereden nereye gelebileceğine şahit oldu. Son 5 senede Hakkari neler gördü neler. Aydınlığı da gördü, te-rör karanlığını da. Özgürlüğü de gördü bölücü örgütün zulmünü de.

EZAN SESİNE SAYGISIZLIKTA SINIR TANIMAYANLARIN ARKASINDA KİM VAR?

İstanbul’un göbeğinde ezan, bayrak, ahlâk düşmanlığı yapan edepsizlere Hakkari’nin artık yeter demesini bekliyorum. Ezanı yuhalayan, ıslıklayan, düdük sesiyle bastırmaya çalışan edepsiz sloganlarıyla saygısızlıkta sınır tanımayanların arkasında kim var? HDP var, CHP var. Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyene hiç kimse kusura bakmasın biz saygı da duymayız, fırsat da vermeyiz. Bölücü te-rör örgütün başı zaten hepsinin başı. Hepsi beraberler. Bay Kemal buraya Türk bayrağı ile gelemedi, örgütün bayrağı ile geldi, hatırlayın. Müezzini tokatlıyorlar bakın. 8 Mart Kadınlar Günü dediler, Taksim’e yürüdüler, ne izin var. Gösteri ve Yürüyüş Kanunu var. Dert seçim öncesi ülkeyi karıştırmak.