Rahat durmuyor konuşuyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam düşmanlığı” ile suçladığı Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, “Erdoğan’ın popülist siyasetçiler gibi insanları bölmeye çalışarak kat-liamlara zemin hazırladığını” ifaderek büyük skandala imza attı.

ERDOĞAN POPÜLİSTMİŞ

Euronews Türkçe’ye konuşan Hollandalı Avrupalı Parlamenter,  “Cumhurbaşkanı Erdoğan popülist siyasetçiler gibi hareket ediyor. Batı’nın, Avrupa Birliği’nin İslam düşmanı olduğunu iddia ederek insanları birbirine düşürmeye çalışıyor. İnsanlar bu tür konuşmalara ya inanırsa, o zaman ne olacak?” açıklamasında bulundu.

KAT-LİAMI ERDOĞAN’A YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR

ABD’nin AB’ye sızdırdığı casusu gözüyle bakılan Kati Piri, “Bir çok popülist siyasetçi toplumu bölerek tehlikeli bir atmosfer yaratıyor. Bir yanda aşırı sağ kesimden siyasetçiler “Müslümanların veya İslam’ın” Batı’da yeri olmadığını ifade ediyor. Bu durum Yeni Zelanda’da olduğu gibi te-rör olaylarına zemin hazırlıyor” diyerek Erdoğan’ı hedef aldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir televizyon programında Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri’ye atıfta bulunarak kendisini “İslam düşmanlığı” ile suçlamıştı.

Erdoğan katıldığı televizyon programında şu sözlere yer vermişti:

“Avrupa Parlamentosu’ndaki kadını zaten hiç dile dolamaya gerek yok, propagandasını yapmayalım. Bunlar Avrupa Birliği’nin bizimle müzakereleri durdurması nasihatinde bulunuyorlar ya, ah keşke öyle bir şey yapsalar. Dışişleri bakanımız oradaki toplantıda zaten gerekli açıklamaları yaptığı gibi o kadına orada en güzel şekilde cevabını verdi. Ama bunlar dürüst değil. Bunlar samimi değil. Şunu unutmayacağız. Biz Müslümanız. Bunlar ise İslam düşmanı.”