Hemen harekete geçtiler


İsveç’te, Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyen ve ambulans uçakla Türkiye’ye getirilen Emrullah Gülüşken ile ailesi PKK ve FETÖ destekçisi sosyal medya hesaplarının hedefi haline getirildi. PKK ve FETÖ destekçisi hesaplar sosyal medyada İsveç Krallığının aileye dava açtığını ve Emrullah Gülüşken kızlarının ifadelerinde “babam kendi isteğiyle hastaneye yatmadı” dediği yalanını yaydılar.

Bu yalan üzerine çok sayıda paylaşım yapılırken Leyla Gülüşken, “Öyle bir şey yok Nereden geleceklerini şaşırdılar” diyerek İsveç’te kendilerine dava açılmadığını söyledi.

Te’rör destekçisi hesaplar sahte mahkeme evrakı olarak da Emrullah Gülüşken’in geçtiğimiz yıllarda eski eşi ile olan davalarının İsveççe dilindeki evraklarını paylaştı. PKK ve FETÖ’cülerin yalan furyasına CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da dahil oldu.

İsveç’te koronavirüs teşhisi konmasına rağmen tedavi edilemeyerek eve gönderilen Emrullah Gülüşken’in ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesini “şov” olarak sunanlar, şimdi de Gülüşken ailesini hedef almaya başladı.

İlk olarak önceki akşam CHP’nin kanalı TELE 1 skandal bir yayına imza attı. Kanalın, İsveç muhabiri olarak ekrana çıkardığı, te’rör örgütü THKP-C’nin firari lideri Hamza Yalçın’ın eşi Seda Şanlıer, Batman’ın Gercüş ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve bu şehirden İsveç’e göç eden Emrah Gülüşken’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Konya’dan köylüsü olduğunu söyledi. Bu yalan bilgi aile tarafından kısa sürede yalanlasa da çok sayıda sosyal medya hesabından Gülüşken’in Bakan Koca’nın köylüsü olduğu ve ambulans uçak operasyonunun şov amaçlı yapıldığı yalanı yayıldı. Dünden itibaren ise Batman’ın Gercüş nüfusuna kayıtlı PKK mağduru bir aileye mensup olan Emrah Gülüşken’in kızları Samira ve Leyla’yı hedef yapan linç kampanyası başlatıldı.

PKK VE FETÖ’CÜLER ÜRETTİ CHP’Lİ ÖZKOÇ SAHİPLENDİ

PKK ve FETÖ destekçisi Twitter hesapları, İsveç Krallığının aileye dava açtığını ve Emrullah Gülüşken’in kızlarının ifadelerinin alındığı yönünde sahte içerikleri yaydılar. Leyla Gülüşken’in ifadesinde “babam kendi isteğiyle hastaneye yatmadı” dediğini ve ailenin sınır dışı edileceği yalanını yayan te’rör örgütünün yurt dışındaki besleme hesapları Türkiye’de muhalifleri de arkasına almayı başardı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da bu yalan furyasına katılarak “İsveç’ten hasta getirme olayı da yalan kurgu çıktı…” paylaşımı yaptı.

ESKİ EŞİ İLE OLAN DAVANIN EVRAKLARINI YAYINLADILAR

Özkoç’ın sabah saatlerinde attığı bu tweetten sonra Gülüşken ailesinin kızları Samira ve Leyla’yı hedef alan paylaşımlar artmaya başladı. Te’rör destekçisi hesaplar, yalanlarına dayanarak olarak da Emrullah Gülüşken’in 2019 yılında eski eşi ile çocukların velayeti için görülen mahkemenin evraklarını yayınladılar.

NEREDEN GELECEKLERİNİ ŞAŞIRDILAR

İsveççe dilinde yazılı evrakları paylaşarak kafa karıştıran FETÖ ve PKK destekçisi hesaplara yanıtı ise çektiği video ile babası Emrullah Gülüşken’in sağlık durumunu tüm Türkiye’ye duyuran Leyla Gülüşken verdi. Leyla Gülüşken, haklarındaki dava açıldığı ve ifade verdiklerine dair iddialar için “Öyle bir şey yok Nereden geleceklerini şaşırdılar” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak