Kemal koronaya kafa tutuyor


Meclis’in 100. yaşının kutlanacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin hazırlıklar, koronavirüs önlemleri altında sürüyor. 23 Nisan günü her sene yapılan programlar, korona nedeniyle bir eksikle yapılacak.

KUTLAMALAR ATATÜRK ANITI’NA ÇİÇEK KOYMAYLA BAŞLAYACAK

23 Nisan kutlamaları Meclis’te, Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ile başlayacak, Anıtkabir’de devam edecek. Kutlamaların bir sonraki adresi ise 1920’de açılan ilk Meclis olacak. Yine partiler adına konuşmalar olacak, ancak hem katılım sayısına hem de sosyal mesafeye dikkat edilecek. Maske takılması zorunlu olacak

EVLERDEN İSTİKLAL MARŞI OKUNACAK

Meclis Başkanı’nın herkesi davet ettiği İstiklal Marşı okuyarak kutlama etkinliği, televizyonlarda canlı yayınlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 23 Nisan’da saat 21.00’de okunacak İstiklal Marşı’na eşlik edecek.

KILIÇDAROĞLU ÇAĞRIDA BULUNDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin açıklamalar yaptı. Meclis’in 23 Nisan nedeniyle sınırlı ve sadece bir törenle yetinmesinin kendi tarihine de saygısızlık olduğunu dile getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, parti liderlerine çağrıda bulundu.

“BEN O GÜN MECLİS’E GİDECEĞİM”

Kılıçdaroğlu 23 Nisan’da Meclis’e gideceğini belirterek , “23 Nisan töreni Meclis’in tarihine yakışır şekilde olmalı ve tüm liderler de o gün o çatı altında bulunmalı. Ben o gün Meclis’te olacağım. Diğer liderler gelmezse de kendi bilecekleri iş.” şeklinde konuştu.