Ahmet’in kadro sağlam


Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım, polisin ku’mar baskınından kaçarken kolunu kırdı. Hüseyin Yıldırım’a hem sokağa çıkma yasağını ihlalden, hem de ku’mardan 4 bin 375 TL para cezası kesildi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde polisin bir eve ku’mar baskını yaptığı, baskından kaçarken koluna kıran kişinin Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın olduğu öğrenildi.

Hüseyin Yıldırım’a; 1593 Sayılı Umumi Hifzısıhha Kanunu’na muhalefet etmekten 3 bin 150 TL, “5326 Sayılı Kabahatler Kanunu Ku’mar Oynamak ve Oynatmak” tan bin 225 olmak üzere 4 bin 375 TL para cezası kesildi. 9 kişiye hem sokağa çıkma yasağını, hem de ku’mardan ceza kesildiği bildirildi. Kahvenin üst katında bulunan evin ku’marhaneye çevrildiği tespit edildi.

1 MAYIS SAAT:02.40’DA BASKIN YAPILDI

Çan’da bir ihbarı değerlendiren Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Mahallesi İbrahim Bodur Caddesi üzerindeki bir apartman dairesine baskın düzenledi. 1 Mayıs saat:02.40’da gerçekleşen baskında; evde kurulan masalarda ku’mar oynayan 9 kişi suçüstü yakalandı.
Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın, baskın sırasında kaçarken kolunu kırdığı öğrenildi.

9 KİŞİYE 39 BİN 375 TL İDARİ PARA CEZASI!

Aralarında Hüseyin Yıldırım’ın da bulunduğu 9 kişinin; “Ku’mar Oynamak ve Yer Temin Etmek” ve “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma” suçları işlediği gerekçesiyle haklarında adli işlem başlatıldığı bildirildi.

1593 Sayılı Umumi Hifzısıhha Kanunu’na muhalefet etmekten 3 bin 150 TL; 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu Ku’mar Oynamak ve Oynatmaktan bin 225 olmak üzere 4 bin 375 TL toplamda ise 9 kişiye 39 bin 375 TL idari para cezası kesildi. Söz konusu kişilerin, kahvenin üst katında bulunan evi ku’marhaneye çevirmek suretiyle koronavirüs tedbirlerini de hiçe saydıkları ifade edildi.