Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık seçimleri açıklaması


İBB Başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından gündemi skandallarıyla meşgul eden CHP’li Ekrem İmamoğlu, “Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?” sorusuna cevap verdi.

Seçim öncesi ‘her şey çok güzel olacak’ vaadinde bulunan ancak koltuğa oturmasının ardından işçi kıyımları, tatilleri, Yenikapı ve antrikot tiyatrolarıyla gündemi meşgul eden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,“Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?” sorusunu cevapladı.

Bilimci ve çağdaş geçinen CHP yandaşı BirGün’e konuşan cumhurbaşkanlığına adaylık niyetinin olmadığını söyledi.

“İSTEMEM YAN CEBİME KOY” TAVRI

Korona günlerinde otobüs metrobüs ve metro seferlerinde kesinti yaparak İstanbulluların canını hiçe sayan CHP’li başkan, “Ben işimi yapıyorum. Her yerde söyledim, böyle bir niyetimin olması mümkün değil. Doğru da değil. Yani siz İBB gibi kutsal bir süreci yönetirken, böyle bir görevi yaparken, gözünüz başka işlerde ise işinizde başarılı olma şansınız yok” ifadelerini kullandı.

Ancak kulislerde Ekrem İmamoğlu’nun tek hayalinin başkanlık olduğu ve bu yüzden İBB’deki görevlerini savsakladığı herkes tarafından konuşuluyor. Ancak CHP’yi de yöneten şer ittifakının CB seçimlerinde Ekrem İmamoğlu dışında başka bir aday üzerinde uzlaşacağı tahmin ediliyor.